ODbiur.pl

nieruchomości, informatyka i programowanie
odbiur.pl
Finansowanie:
inwestor prywatny, własne
Model biznesowy:
inny
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

ODbiur.pl to narzędzie internetowe kojarzące Najemców z Właścicielami na rynku lokali biurowych. Serwis dopasowuje Najemców do Właścicieli w myśl autorskiego algorytmu i daje możliwość negocjowania stawek i warunków najmu online.

Jaki problem rozwiązujecie?

Rozwiązujemy problemy wszystkich interesariuszy procesu najmu biura czy lokalu użytkowego. Właściciel ODzyskuje władzę, ponieważ proces jest transparenty – każdy z uczestników „wojny ofertowej” zna stawki pozostałych oferentów. Najemca natomiast oszczędza czas, nie wertując setek ofert. Na ODbiur.pl otrzymuje propozycję max. 10 lokali dostosowanych do kryteriów swojego wyszukiwania, spośród których wybiera tzw. krótką listę tych najbardziej interesujących. Bezpośredni kontakt i negocjacje między Najemcą a Właścicielem pozwalają na optymalizację stawki i warunków najmu dla obu stron.

Do kogo kierujecie swój projekt?

ODbiur.pl to narzędzie dla najemców, właścicieli oraz pośredników lokali biurowych i użytkowych. Oszczędza czas i optymalizuje proces poszukiwania biura. Właścicielowi pozwala taniej dotrzeć do Najemcy i lepiej dopasować go do profilu swojej nieruchomości, a Najemcy w łatwy i szybki sposób odnaleźć lokal spełniający jego oczekiwania.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

ODbiur.pl zarabia na mikropłatnościach, które w obecnej proporcji rynkowej ponoszą Właściciele. Koszt pojedynczej aktywności (złożenie oferty, podejrzenie ofert kontr-oferentów itd.) będzie kilkuset krotnie tańsze niż w przypadku tradycyjnej współpracy z pośrednikiem oraz kilkunastokrotnie tańsze w odniesieniu do konkurencji w internecie. Obecnie wiodące serwisy o tej tematyce to po prostu zaawansowane „słupy ogłoszeniowe”, w których płaci się nie za realną interakcję z potencjalnym klientem, lecz za samą publikację i zarządzanie ogłoszeniem.

Kto stoi za projektem?

Za projektem stoję ja, Michał Franciszek Mierzwa, niegdyś pracownik dużej agencji doradztwa na rynku nieruchomości komercyjnych, dziś początkujący przedsiębiorca internetowy. Projekt finansowany jest ze środków prywatnych.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

ODbiur.pl jest na ostatnim etapie wdrażania, w przeciągu najbliższych tygodni rozpoczynamy działania marketingowe skierowane do wszystkich interesariuszy serwisu.

Jakie są plany rozwoju?

Pracujemy nad młodszą siostrą serwisu ODbiur.pl, dedykowaną rynkowi nieruchomości mieszkaniowych.

Startupy

Dodaj startup