Perium.pl – system automatycznej sprzedaży plików

płatności i rozliczenia, e-commerce, aplikacje
http://perium.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
pośrednictwo, usługi premium
Udostępnij:

Perium.pl jest platformą sprzedażową łączącą trzy grupy osób: sprzedających, kupujących, a także promujących produkty cyfrowe. Naszą podstawową usługą jest automatyczna sprzedaż dowolnych plików. Rozumiemy przez to reklamę produktu, dostarczenie go do klienta, a także rozliczenie sprzedaży.

Branża: aplikacje, e-commerce, płatności i rozliczenia
Finansowanie: własne
Model biznesowy: pośrednictwo, usługi premium
Adres: http://perium.pl

 

 


Czym jest Wasz projekt?

Perium.pl jest platformą sprzedażową łączącą trzy grupy osób: sprzedających, kupujących, a także promujących produkty cyfrowe. Naszą podstawową usługą jest automatyczna sprzedaż dowolnych plików. Rozumiemy przez to reklamę produktu, dostarczenie go do klienta, a także rozliczenie sprzedaży. Wszystkie dodane produkty automatycznie biorą udział w programie partnerskim – stanowi on jeden z głównych elementów ich dystrybucji zaraz obok sklepu, który również znajduje się w obrębie naszego serwisu.

Jaki problem rozwiązujecie?

Większość z nas ma jakąś specjalistyczną wiedzę, na podstawie której może opracować dobrej jakości e-booka, kurs wideo czy też nawet napisać program. Jednak niekoniecznie musi znać się na marketingu i księgowości. Tymczasem dzięki Perium, po dodaniu produktu do systemu, jego autor nie musi się już niczym martwić – cały proces sprzedaży przebiega samoczynnie. Również z racji, że to my rozliczamy się ze sprzedaży produktów, dlatego nasi klienci nie muszą nawet prowadzić działalności gospodarczej, co jest dla nich dodatkową oszczędnością.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Naszą grupą docelową są zarówno osoby fizyczne, jak i firmy. Praktycznie każdy może stworzyć wartościowy produkt, a naszym zadaniem jest pomóc mu w jego sprzedaży. Z racji, że dodanie produktu do naszego systemu jest darmowe uważamy, że nasze rozwiązanie jest też ciekawą propozycją dla osób, które chciałyby po prostu stworzyć dodatkowy kanał sprzedaży dla istniejących już produktów. Pobieramy niską prowizję od faktycznie zrealizowanych transakcji, więc w praktyce można tylko zyskać. Dodatkowo nasz program partnerski może stanowić ciekawe źródło przychodu dla właścicieli stron www.

Kto stoi za projektem?

Za projektem stoi firma Perium Group stworzona przez dwóch ambitnych studentów ze Szczecina oraz Gdańska. Realizowany i finansowany jest przy pomocy własnych środków.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Serwis ruszył kilka dni temu. Automatyczna sprzedaż plików jest już w pełni funkcjonalna, natomiast w nadchodzącym tygodniu uruchomimy kolejną usługę pod nazwą "Płatny dostęp". Umożliwiać ona będzie pobieranie opłat za dostęp do wybranej treści bądź całego serwisu internetowego w postaci jednorazowych opłat lub stałego abonamentu. W tym dość krótkim okresie udało nam się zainteresować naszą ofertą kilka firm i tym samym pozyskać blisko czterdzieści produktów, które na ten moment znajdują już się w naszej ofercie.

Jakie są plany rozwoju?

Aktualnie uruchomiliśmy podstawową wersję produktu, żeby sprawdzić jak przyjmie się wśród użytkowników i tym samym móc na bieżąco dopasowywać ją do ich potrzeb. Niemniej, wiele z naszych koncepcji nie zostało jeszcze wprowadzonych, tak więc przez najbliższe miesiące mamy cały zapas pomysłów do realizacji ;) Najbliższy okres chcemy również poświęcić na promocję i być może poszukać jakiegoś wsparcia finansowego, które zwiększyłoby dynamikę rozwoju serwisu.

Startupy

Dodaj startup