Rentao

lifestyle, informatyka i programowanie, społeczność, marketing i reklama
https://rentao.pl/
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
usługi premium, reklama
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Rentao oznacza zarabianie przez pożyczanie. Sprawia, że niewykorzystywane rzeczy się już nie marnują. One zarabiają na siebie. Wypożyczalniom stwarza możliwość autopromocji poprzez publikację wizytówki wraz z ofertą. Firmy mogą dzięki niej maksymalnie wykorzystać potencjał sprzętu, z którego nie korzystają regularnie – wypożyczając go innej firmie. Podpięcie ogłoszeń do Google Maps sprawia, że w mgnieniu oka znajdziesz wybraną rzecz lub usługę w swojej okolicy. Nie musisz się też martwić o bezpieczeństwo i uczciwość wewnątrz tej społeczności. Sprzyja temu m.in. weryfikacja kont za pomocą SMS, ograniczenia dostępu do profilu, wystawiane opinie, możliwość ustalenia kaucji czy umowy transakcji. Rentao to kwintesencja smart biznesu opartego na idei dzielenia i wypożyczania.

Jaki problem rozwiązujecie?

Rentao może przydać się każdemu, bo każdy ma w mieszkaniu rzeczy, z których nie korzysta codziennie. Ta platforma pomaga czerpać zysk z nagromadzonych dóbr, ale też oszczędzać, dzięki temu, że nie musimy już kupować, aby spróbować czegoś nowego. To nawiązuje wprost do ekonomii współdzielenia oraz minimalizmu, tak popularnego teraz w każdej dziedzinie życia.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Platforma jest skierowana do profesjonalnych wypożyczalni i innych firm oraz osób prywatnych.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Rentao będzie zarabiać na działaniach reklamowych oraz usługach klasy premium.

Kto stoi za projektem?

Pomysł na biznes zrodził się w głowach Grzegorza Nowaka i Pawła Śladowskiego, ówczesnych studentów programu MBA w Szkole Głównej Handlowej, podczas wykładu o idei peer-to-peer. Później ewoluował – i w połączeniu z potrzebami rynku – stał się impulsem do powołania start-upu.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

W tej chwili intensywnie koncentrujemy się na pozyskaniu kolejnych użytkowników i partnerów biznesowych. Chcemy, aby platforma jak najszybciej zaczęła tętnić własnym życiem i stała się, zarówno dla firm, jak i osób prywatnych, dobrym pretekstem do skutecznej realizacji wspólnych celów.

Jakie są plany rozwoju?

W planach na najbliższą przyszłość jest m.in. finalizacja natywnych aplikacji mobilnych, rozwój "inteligencji marketingowej”, która już teraz pozwala zbierać insighty i szybko rozpoznawać oczekiwania użytkowników, aby jeszcze lepiej je spełniać. „Sztuczna inteligencja” działa w Rentao jak swatka idealna: szczęśliwie kojarzy wynajmujących z najemcami i pracuje na popularność platformy. W jej rozwijaniu zostanie także wykorzystany potencjał zintegrowanych narzędzi internetowych i mediów społecznościowych.

Startupy

Dodaj startup