ShareSpace

nieruchomości, społeczność, aplikacje
https://www.sharespace.pl/
Finansowanie:
inwestor prywatny, własne
Model biznesowy:
pośrednictwo
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

ShareSpace rewolucjonizuje proces najmu nieruchomości komercyjnych. To pierwsza platforma end-to-end kojarząca profesjonalistów z operatorami przestrzeni biurowej, w sferze online. Portal ma na celu budowanie społeczności w której poszukujące powierzchni biurowej startupy i przedsiębiorcy i firmy mogą znaleźć przestrzeń która pozwoli im na optymalny rozwój biznesu. ShareSpace, to więcej niż platforma rezerwacji przestrzeni do pracy. To narzędzie promujące idee Coworkingu, Ekonomii Współpracy i nowego myślenia o miejscu pracy.

Jaki problem rozwiązujecie?

Nie sposób aby młodzi profesjonaliści podejmowali dobre decyzje o wielkości, stylu i lokalizacji dla swojego biura, przewidując potrzeby swojej firmy na kilka lat w przód. Odrzucamy ciężar długo-terminowych umów najmu, który tradycyjna branża nieruchomości stawia na większości firm. Zrzeszając i promując oferty operatorów WaaS (Workspace as a Service), prezentujemy startupom, przedstawicielom wolnych zawodów i firmom ofertę przestrzeni biurowej na warunkach dotąd nie znanych na tradycyjnym rynku nieruchomości. Nasze narzędzia uproszczą odnalezienie idealnej przestrzeni do pracy oraz zawarcie transakcji, a transparentność aspektów prawnych eliminuje koszty i niepotrzebną kompleksowość tradycyjnego najmu. Przestrzeń biurowa jest teraz w zasięgu kliknięcia myszką.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Popyt na powierzchnie biurową przeżywa diametralne zmiany. Startupy, przedsiębiorcy i zespoły projektowe potrzebują kreatywnego miejsca do pracy i rozwoju, bez ograniczania się długoterminową umową. Startup poszukują przestrzeni biurowej dostosowanej do każdego etapu swojego rozwoju - wygodnych sal konferencyjnych, dedykowanych biurek aby uciec od rozpraszającej codzienności w domu czy kawiarni, lub nowej powierzchni dla rosnącego zespołu po zamknięciu pierwszej rundy finansowania. Znalezienie odpowiedniego biura jest dla firmy jedną z najważniejszych decyzji. Nie tylko kształtuję kulturę zespołu ale również jest największym wydatkiem. ShareSpace pozwala na znalezienie biura na każdym etapie rozwoju. Nie ważne czy firma chce przenieść swój biznes do nowej lokalizacji, lub po prostu szuka większej lub nowszej powierzchni, na ShareSpace znajdzie bezkonkurencyjne opcje wynajmu na elastycznych warunkach.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Projekt operuje w oparciu o "success fee" pobierając prowizję tylko za opłacone i dokonane rezerwacje przestrzeni biurowych. Platforma nie pobiera opłat za udostępnianie ofert oraz żadnych kosztów administracyjnych.

Kto stoi za projektem?

Założycielami projektu są Robert Chmielewski i Marcin Dyszyński. Młodzi przedsiębiorcy z zamiłowaniem do nieruchomości, rozwiązań technologicznych, świata innowacji i startupów. Robert Chmielewski - Absolwent University College London na kierunku BSc Planning and Real Estate. Zdobywał doświadczenie w Polsce i zagranicą, szczególnie w obszarze analityki projektów rynku nieruchomości. Ekspert z dziedziny alternatywnych inwestycji w nieruchomości.Pracował w takich firmach jak Griffin Real Estate, Jones Lang LaSalle czy Arcadis Group Marcin Dyszyński - Absolvent University College London (MSc Information Security) oraz Goldsmiths College London (BSc Music Computing). Tworzy aplikacje internetowe od 5 lat w typu eCommerce i SaaS. Jest założycielem portalów dla studentów StudentGroup, portalu Tickthebucket oraz ShareSpace.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt na tą chwilę zrzesza znaczną część ofert rynku biur coworking oraz biur serwisowanych w Warszawie, Krakowie i Poznaniu.

Jakie są plany rozwoju?

ShareSpace w bardzo niedalekiej przyszłości planuję ekspansję swojego zasięgu na skalę ogólnokrajową. ShareSpace zamierza wprowadzić duży zakres udogodnień technologicznych pod kątem dalszej automatyzacji procesu najmu oraz dalszego ustrukturyzowania i ustandaryzowania rynku coworking i oczekiwań wobec użytkowników. Ponadto platforma została zaprojektowana mając na uwadze skalowalność na inne kraje w tym sąsiednie Europy Wschodniej a w fazie drugiej Europy Zachodniej.

Startupy

Dodaj startup