ShellyCloud.com

informatyka i programowanie, aplikacje
https://shellycloud.com
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
inny
Udostępnij:

Shelly Cloud to platforma do hostowania aplikacji internetowych napisanych w Ruby. Naszym celem jest ułatwienie pracy programistów - pozwalamy skupić im się na tworzeniu aplikacji, a my zajmujemy się wszystkim związanym z hostingiem.

Czym jest Wasz projekt?

Shelly Cloud to platforma do hostowania aplikacji internetowych napisanych w Ruby. Naszym celem jest ułatwienie pracy programistów - pozwalamy skupić im się na tworzeniu aplikacji, a my zajmujemy się wszystkim związanym z hostingiem. Zapewniamy łatwe skalowanie, bezpieczne backupy, wygodny interfejs przez konsolę. Dużym atutem jest położenie w Europie - dla aplikacji internetowych szybkość działania jest bardzo ważna, a bliskość serwerów znacznie wpływa na szybkość wyświetlania stron internetowych.

Jaki problem rozwiązujecie?

Shelly Cloud rozwiązuje problem zarządzania fizycznymi serwerami - przez zastąpienie ich infrastrukturą w chmurze. Pozwala to zwolnić zasoby przeznaczone na zarządzanie serwerami. Ponieważ płaci się tylko za zasoby, które się zużyło (w rozliczeniu godzinowym), można dostosować infrastrukturę do obecnych wymagań - np. zwiększyć ilość serwerów na weekend, kiedy spodziewamy się większego ruchu.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Do Europejskich firm tworzących aplikacje napisane w Ruby, które nie chcą zajmować się utrzymywaniem serwerów, a chcą skupić się na tworzeniu aplikacji.

Kto stoi za projektem?

Projekt jest bootstrapowany przez Ragnarson sp. z o.o. Stworzyliśmy Shelly Cloud jako rozwiązanie dla klientów, dla których tworzymy aplikacje napisane w Ruby on Rails.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Shelly Cloud jest obecnie w pełni funkcjonalną platformą do hostowania aplikacji. Kilka firm korzysta z naszych usług do bardzo obciążonych aplikacji i są z tego zadowoleni.

Jakie są plany rozwoju?

Planujemy nadal pracować nad funkcjonalnościami z naszego planu i zgłoszonymi przez naszych klientów. Ponieważ główna funkcjonalność jest gotowa, chcemy skupić się bardziej na pozyskiwaniu nowych klientów.

Startupy

Dodaj startup