SiDLY

zdrowie i uroda
www.sidly.eu
Finansowanie:
business angels, inkubator, fundusz, inwestor prywatny, własne
Model biznesowy:
inny
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

SiDLY Care to profesjonalne urządzenie medyczne oznaczone certyfikatem jakości. Jest to pierwsza opaska telemedyczna łącząca w sobie wszystkie zalety rozwiązań eHealth i eCare. SiDLY Care jest połączeniem prostoty i wygody. Dzięki dyskretności i łatwości użycia nie zakłóca wykonywania codziennych czynności. Opaska posiada wiele funkcji, takich jak: HeartSecure, SkinWatcher, SmartDetector, CareButton, LocationTracker, BandMode, PillManage, StepChecker oraz AirMonitor.

Jaki problem rozwiązujecie?

Urządzenie SiDLY Care powstało z myślą o osobach, które chciałyby opiekować się swoimi bliskimi mimo dzielącej ich odległości. Dla użytkownika, nasza opaska telemedyczna zwiększa poczucie bezpieczeństwa, pozwala na systematyczność pomiarów, bieżący monitoring, swobodę funkcjonowania i niezależność. Opiekunowi zaś daje możliwość wykonywania codziennych obowiązków, a jednocześnie przekonanie, że odległość nie ma znaczenia dla opieki nad bliskimi.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Urządzenie SiDLY Care skierowane jest w szczególności do osób chorych, cierpiących na: arytmię serca, omdlenia, utraty przytomności, będących w trakcie terapii różnego rodzaju infekcji, z mniejszymi zdolnościami poznawczymi, z zaburzeniami motoryki dużej oraz wysokim ryzykiem upadku a także osób, które wymagają regularnego zażywania leków. Produkt dedykowany jest osobom, które na bieżąco chcą kontrolować swoje parametry życiowe, kobietom w ciąży prowadzącym aktywny tryb życia, przy wspomaganiu długotrwałej rehabilitacji domowej, samodzielnych ćwiczeń oraz dla wczesnego reagowania na nieprawidłowości. Pozwala na stał nadzór nad wybranymi parametrami u osób przewlekle chorych, przebywających za równo w domach jak i będących w trakcie hospitalizacji.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Cel finansowy firmy będzie osiągany poprzez sprzedaż urządzeń SiDLY Care oraz transferu danych.

Kto stoi za projektem?

Pomysłodawczynią stworzenia urządzenia SiDLY Care oraz założenia firmy jest Prezes spółki - Pani Edyta Kocyk. Projekt jest efektem problemu, z jakim napotkała się w opiece nad swoją babcią, która mieszka sama. W trosce o Jej zdrowie i bezpieczeństwo nawet wtedy, kiedy nie jest w stanie być blisko, zainicjowała pracę nad opaską telemedyczną. Wówczas powstała koncepcja zdalnej opieki oraz monitoringu stanu zdrowia na odległość.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt urządzenia telemedycznego jest stale udoskonalany. Spółka ma na swoim koncie wdrożenia w szpitalach oraz domach pomocy społecznej. Współpracujemy z osobami z dziedziny nauki i medycyny. Urządzenie telemedyczne obecne jest już w 14 krajach na całym świecie. SiDLY Sp. z o. o. odnotowuje pierwsze przychody.

Jakie są plany rozwoju?

Spółka SiDLY będzie rozwijać się poprzez globalziację, ekspansję zagraniczną oraz inicjowanie i aktywne uczestnictwo w rozwoju telemedycyny w Polsce i zagranicą.

Startupy

Dodaj startup