SpecFile

inna
www.specfile.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
abonament
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Specfile to aplikacja szyfrująca wybrane pliki (dokumenty) i pozwalająca na bezpieczne udostępnianie ich wskazanym osobom. W segmencie oprogramowania najpopularniejsze są rozwiązania do zabezpieczenia komputerów, czyli antywirusy, antyspam czy programy antyszpiegowskie. Coraz większą uwagę przykłada się do szyfrowania jako obiektywnie najskuteczniejszego zabezpieczania treści dokumentów

Jaki problem rozwiązujecie?

Rozwiązujemy problem bezpieczeństwa danych, ich przechowywania, współdzielenia i wysyłania. Szczególnie w zakresie ich poufności i ochrony treści oraz archiwizacji.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Każdy oraz każda firma boryka się z problemami zachowania w poufności dokumentów swoich, swoich klientów i ich bezpieczeństwa fizycznego na komputerach, w chmurze, na nośnikach zewnetrznych.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Model biznesowy- opłata roczna za użytkowanie aplikacji szyfrującej do celów komercyjnych.

Kto stoi za projektem?

Zbigniew Abramowicz Informatyk, absolwent Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej, projektant i programista informatycznych systemów dowodzenia w Wojskach Lotniczych (1972-1990), systemu wymiany informacji dla Polskiej Agencji Prasowej (1992), założyciel spółki DialCom (1994-2003) – jednej z pierwszych spółek komercyjnych udostępniających strony i pocztę internetową dla firm, pomysłodawca i założyciel znanych komercyjnych serwisów internetowych w Polsce, takich jak: przelewy24.pl – serwis płatności internetowych (2004), bilety24.pl – serwis sprzedaży biletów do kin i teatrów (2003), box24.pl – serwis ogłoszeń prasowych (2006); 3gry.pl – Lotto przez internet (2009), specprawnik.pl – platforma łącząca prawników z klientami (2012), specfile.pl (2015). Wszystkie serwisy służą internautom do dziś. Kacper Kwapisz Programista, projektant, analityk, pentester. W Specfile zajmuje się głównie stroną techniczną Aplikacji. Już w wieku 17 lat tworzył nowatorskie rozwiązania, wykorzystywane m.in. przez serwis płatności internetowych Przelewy24. Póżniej pracował jako Starszy Programista w Zespole Projektów Strategicznych Allegro.pl. W międzyczasie analizował bezpieczeństwo serwisów internetowych oraz odkrywał i zgłaszał podatności dla Google, Facebook, Yahoo! czy PayPal, za co był przez te firmy wielokrotnie wyróżniany. Współpracował także z Niebezpiecznik.pl, Pentesters.pl oraz Synack.com, gdzie testował bezpieczeństwo m.in. instytucji finansowych, rządowych czy największych uczelni. Katarzyna Abramowicz Radca prawny z wieloletnim doświadczeniem uzyskanym w agencjach rządowych oraz w sektorze prywatnym. Była przedstawicielem Krajowej Rady Radców Prawnych w Brukseli. Pierwsze kroki w biznesie internetowym stawiała w 1994 roku prowadząc wraz z ojcem spółkę DialCom (hosting i poczta dla firm), a następnie DialCom24. Od wielu lat dba o prawną i organizacyjną stronę serwisów internetowych: przelewy24.pl, bilety24.pl, box24.pl, 3gry.pl. Pomysłodawczyni serwisu specprawnik.pl – platformy łączącej prawników z klientami, współorganizator serwisu specfile.pl.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt jest gotowy i wykorzystywany przez firmy i osoby prywatne.

Jakie są plany rozwoju?

My przy rozwoju naszego produktu braliśmy pod uwagę najlepsze rozwiązania światowe w tym względzie i dodawaliśmy własne. Powstał naprawdę dobry produkt, który rozwijamy.

Startupy

Dodaj startup