SprzedamByka.pl - internetowa giełda rolna

inna
http://sprzedambyka.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
abonament, usługi premium
Udostępnij:

SprzedamByka.pl to serwis internetowy, który stara się zagospodarować bardzo ciekawą niszę. Dodatkowo intryguje odważna domeną.

  • Branża: inna
  • Finansowanie: własne
  • Model biznesowy: abonament, usługi premium

SprzedamByka.pl to serwis internetowy, który stara się zagospodarować bardzo ciekawą niszę. Dodatkowo intryguje odważna domeną. Dlatego postanowiliśmy przyjrzeć mu się bliżej.

Czym jest SprzedamByka.pl?

SprzedamByka.pl to Giełda Rolna - platforma służąca pośrednictwu między rolnikami i firmami świadczącymi usługi dla rolnictwa tj. skupy bydła oraz innych produktów rolnych, producenci i dealerzy maszyn rolniczych i wiele, wiele innych. Serwis dodatkowo daje możliwość zaprezentowania oferty firm, wideo rolniczego itp.

Nazwa-domena "SprzedamByka" to odważny krok, ale z przeprowadzonych badań (ankiety, sondaże) wynika, że jest odbierana bardzo pozytywnie przez internautów - również biznesowych.

Jaka jest grupa docelowa?

Grupą docelową są świadomi, zaangażowani użytkownicy branży rolnej. Pozornie ta grupa użytkowników jest oceniana jako nieświadoma nowoczesnych technologi. Jest to błędny pogląd, tylko w bazie otomoto.pl ogłoszeń rolniczych jest ponad 9000.

Potencjał jest ogromny. Sam rynek skupiający hodowców bydła bogaty. Liczbę klientów biznesowych szacuję na kilka tysięcy firm oraz kilkadziesiąt tysięcy klientów indywidualnych (rolników) w Polsce.

Jaki jest model biznesowy?

Dodawanie ogłoszeń jest darmowe. Obecnie jest możliwość zamieszczenie ogłoszeń "premium".

Docelowo model biznesowy ma być prosty (charakterystyka rynku) i oparty o abonamenty dla firm chcących zamieścić swoją ofertę lub otrzymywać informacje o zgłoszeniu przez użytkowników produktu na sprzedaż.

Jaka jest konkurencja? Jaką przewagę nad nią ma SprzedamByka.pl?

Serwisów konkurencyjnych jest stosunkowo dużo. Od gigantów typu allegro, gumtree, w których ogłoszenia rolnicze znajdują się w działach "pozostałe", po kilka serwisów ogłoszeniowych typowo rolniczych (największy agrotrader.pl) i serwisy typu gruuna.com realizujące funkcje handlu/aukcji rolnych.

Przewagą SprzedamByka.pl ma być przede wszystkich wyspecjalizowane narzędzie dla hodowców bydła. Kolejnym atutem jest prostota i szybkość działania serwisu. Dzięki nowoczesnej technologi strony działają bardzo szybko i dobrze się pozycjonują w wyszukiwarkach.

Jaka jest obecna sytuacja projektu (finansowanie, statystyki)?

Wyłącznym twórcą serwisu jest Wojciech Kosak Główczewski. Jestem programistą aplikacji internetowych. Serwis rozwijam "po godzinach" pełnego etatu w zewnętrznej firmie. Serwis generuje przychody rzędu kilkuset złotych miesięcznie (reklama adwords, ogłoszenia premium z płatności internetowych).

Serwis notuje ponad 60 000 odwiedzin miesięcznie i 250 000 odsłon miesięcznie - to jest, to już się dzieje. Bez bańki spekulacyjnej.

Jakie są plany rozwoju SprzedamByka.pl?

Głównym planem rozwoju jest skupienie się na pośrednictwie handlu bydłem. Stanie się absolutnym liderem w pośrednictwie handlu bydłem. Nie tylko na rynku polskim ale również europejskim. Stworzenie dedykowanych narzędzi dla hodowców, internacjonalizacja oraz rozpoczęcie aktywnej promocji serwisu.

Czego oczekujesz od potencjalnego inwestora/wspólnika?

Szukam przede wszystkim wsparcia w promocji serwisu oraz pomocy w nawiązaniu współpracy z potencjalnymi partnerami (np. twórcy wielkich baz bydła - ARiMR, PFHB).

Szukam wspólnika, który potrafiłby przygotować promocję serwisu w prasie branżowej, targach rolnych oraz pomóc we wprowadzeniu serwisu na rynek europejski.

Startupy

Dodaj startup