StarsiRodzice.pl

zdrowie i uroda, lifestyle, e-commerce
www.StarsiRodzice.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
reklama
Udostępnij:

Portal StarsiRodzice.pl to pierwsze miejsce w internecie stworzone z myślą o dorosłych dzieciach starzejących się rodziców.

Czym jest Wasz projekt?

Portal StarsiRodzice.pl to pierwsze miejsce w internecie stworzone z myślą o dorosłych dzieciach starzejących się rodziców. Podstawowe elementy portalu to artykuły zamieszczane w 4 blokach tematycznych: Moi Rodzice starzeją się, Moi Rodzice chorują, Moi Rodzice potrzebują opieki oraz Moi Rodzice zasługują na więcej. Portal posiada również własny sklep internetowy, który ma w ofercie produkty przeznaczone dla osób starszych.

Jaki problem rozwiązujecie?

W portalu StarsiRodzice.pl można znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Zamieszczone treści to źródło rzetelnej wiedzy na wiele tematów związanych z problemami i życiem osób starszych. 
 Współpracujemy z najlepszymi specjalistami z zakresu gerontologii i geriatrii, którzy udzielili wywiadów składających się na książkę Macieja Zdziarskiego „StarsiRodzice.pl. Recepty na dobrą starość”. Portal jest jedynym kanałem dystrybucji książki.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Portal adresowany jest przede wszystkim do osób, które prowadzą aktywne, samodzielne życie, założyły własne rodziny, ale zaczynają martwić się stanem zdrowia starzejących się rodziców. Jak i gdzie szukać pomocy? Socjologowie i lekarze mówią o tym, kiedy zaczyna się starość i jakie symptomy o tym świadczą. Jak pomóc rodzicowi po śmierci małżonka? Psychologowie pomagają zrozumieć sposób myślenia seniorów i podpowiadają, jak z nimi rozmawiać. Radzą także, jak poradzić sobie w sytuacji, gdy senior potrzebuje opieki. Mówią o życiu w domach pomocy społecznej i wyborze opiekuna dla chorego rodzica.

Kto stoi za projektem?

Obsługą projektu zajmuje się spółka q-dam.net Sp.z o.o. Partnerem merytorycznym jest Instytut Łukasiewicza.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Portal miał swoją premierę 1 października 2012 r. - w Międzynarodowym Dniu Osób Starszych. 15 października planowane jest uruchomienie kolejnych funkcjonalności. Obecne wyniki (01-08.10.2012): 2,8 tys. odsłon 441 unikalnych użytkowników 38% returning visitor 
średnia liczba przejrzanych stron: 4,4

Jakie są plany rozwoju?

Po 15.10 zostaną udostępnione nowe elementy: moderowane forum internetowe, blogi ekspertów oraz możliwość rejestrowania się. Zarejestrowani użytkownicy będą mogli dyskutować na forum i komentować artykuły. Następnie udostępnione zostaną kolejne funkcjonalności: „Produkty dla Twoich Rodziców” z pełną ofertą sklepu internetowego, „Domy seniora”, (lista państwowych i prywatnych domów opieki), „Opieka i zdrowie” - baza lekarzy specjalistów, „Turystyka i wypoczynek” (informacje o ofercie dla seniorów) oraz „Miejsca przyjazne seniorom” (baza miejsc szczególnie interesujących dla starszych osób).

Startupy

Dodaj startup