SWAY.TO

turystyka
https://sway.to
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
abonament, pośrednictwo
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

SWAY.TO jest interaktywnym planerem turystycznym, dzięki któremu każdy może łatwo zaplanować swoją wycieczkę lub skorzystać z jednego z ok. 200 (a ciągle dodawane są nowe) gotowych planów wycieczek opracowanych przez nas, naszą społeczności i ekspertów.

Jaki problem rozwiązujecie?

Rozwiązywanych problemów jest kilka. Odnajdą się u nas dwie grupy użytkowników: 1. ludzie którzy nie lubią planować wypadów turystycznych, a chciałbym wykorzystać czas wolny, 2. osoby chcące samodzielnie zaplanować swój urlop, weekend lub wypad za miasto. Dla pierwszych mamy gotowe plany wycieczek o różnych profilach i czasie trwania. Drudzy z kolei mogą samodzielnie skorzystać z planera i wybierając z dostępnych na danym terenie atrakcji zaplanować swoją trasę. Problemy klientów biznesowych to (w zależności od profilu klienta): 1. informacja o atrakcjach w danej miejscowości połączona z gotowymi planami tras (samorządy) 2. nocleg zlokalizowany na trasie wycieczki (obiekty noclegowe) 3. płatne plany wycieczek (biura podróży).

Do kogo kierujecie swój projekt?

Klienci indywidualni - dorośli, bez pomysłu na zwiedzanie i nie lubiący samodzielnie szukać atrakcji w miejscowości do której się wybierają, a jednocześnie nie chcący spędzić urlopu, czy weekendu leżąc na plaży lub nad basenem. Są również wycieczki sprofilowane pod rowerzystów, miłośników historii itd. Klienci biznesowy - jednostki samorządu terytorialnego, hotele i biura podróży.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Ze względu na szeroką działalności i branżę, w której działamy oferujemy usługi dla trzech grup klientów. Pierwszą są samorządy, które naturalnie promują swoją ofertę turystyczną. Druga z nich to hotele, a trzecia to biura podróży.

Kto stoi za projektem?

Za projektem stoi część zespołu (w tym wszyscy założyciele) netkoncept.com spółka jawna, która od 2001 roku specjalizuje się w tworzeniu portali oraz systemów internetowych. Początkowa nasza działalność to głównie projektowanie, wdrażanie i utrzymywanie witryn internetowych. Obecnie specjalizujemy się w budowaniu i wdrażaniu unikalnych systemów bazodanowych, systemów eGovernment, B2B, B2C oraz systemów zarządzania treścią stron internetowych (CMS). Klientom zapewniamy kompleksową obsługę – od planowania strategii poprzez wykonywanie zleceń do końcowej obsługi serwisowej. W ciągu ostatnich 16 lat zaufało nam ponad 500 firm i instytucji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynkowym, stale udoskonalamy usługi świadczone klientom poprzez rozwój technologiczny oraz personalny. Dzięki temu klienci netkoncept.com korzystają z najnowszych rozwiązań internetowych, zarówno w zakresie prezentacyjnej jak i serwisowej. Tworzymy kreatywny zespół fachowców, posiadających wykształcenie wyższe informatyczne i ekonomiczne oraz wieloletnie doświadczenie w branży usług internetowych i programistycznych. Zatrudniamy specjalistów – analityków, projektantów, programistów, wdrożeniowców oraz serwisantów systemów informatycznych. Jesteśmy w stanie dostosować system do specyfiki konkretnego problemu oraz wymagań klienta. Nasze działania charakteryzuje indywidualne i profesjonalne podejście do problemów klienta. Chętnie podejmujemy się złożonych wyzwań i realizujemy je z dużą skutecznością. Każdego dnia ponad 10 tysięcy użytkowników aktywnie korzysta z opracowanych przez nas systemów. To daje powody do dumy, ale także zobowiązuje nas do nieustannego rozwoju i doskonalenia swoich umiejętności, wiedzy i produktów!

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Obecnie, już od połowy 2016 roku działa wersja webowa https://sway.to/. Co miesiąc udaje nam się pozyskiwać coraz większy ruch, oraz stale rośnie nasza baza wycieczek (na sierpień 2017 mamy ich 200), obejmują jednocześnie 136 miejscowości w Polsce oraz 23 miejscowości poza granicami kraju.

Jakie są plany rozwoju?

Jesteśmy w trakcie przygotowywania aplikacji mobilnej. Będzie gotowa najpóźniej pod koniec bieżącego roku oraz zwiększenie liczby wycieczek do 1000 tras. W przyszłości kolejne wersje językowe oraz ekspansja zagraniczna.

Startupy

Dodaj startup