TargetDruk

marketing i reklama, e-commerce
https://www.targetdruk.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
inny
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Stworzyliśmy nowatorski portal dla marketerów, branży reklamowej i dla tych wszystkich planujących promocję usług i produktów za pomocą kolportażu ulotek reklamowych. Druk i kolportaż ulotek można zamówić online za pomocą intuicyjnego kreatora, który krok po kroku przeprowadzi użytkownika przez cały proces składania zlecenia. Sercem aplikacji jest mapa z naniesionymi danymi o gospodarstwach domowych w wybranych miastach (a jest ich ponad 500). Na mapie można wybrać poszczególne rejony na których będzie przeprowadzona dystrybucja ulotek, a w trakcie wyboru usługa jest wyceniania.

Jaki problem rozwiązujecie?

Jesteśmy firmą poligraficzną i analizowaliśmy rynek związany z kolportażem ulotek i wytypowaliśmy dwa główne problemy z którymi mierzą się klienci. Pierwszy to częsta konieczność podzielenia usługi na zamówienie druku i na zlecenie kolportażu. Najczęściej odbywa się to w dwóch różnych firmach, gdzie całego procesu należy dopilnować. Zamówione ulotki muszą być dostarczone do firmy kolportującej, a opóźnienia w dostawie ulotek powodują komplikacje. Drugi problem pojawia się już przy samej wycenie usługi kolportażu oraz określeniu nakładu. Nie ma na rynku narzędzia, które pozwala na klientowi na wskazanie miejsc/miast do kolportażu z podziałem na rejony oraz informacją o nakładzie. Takie wyceny najczęściej są robione drogą mailową z podawaniem nazw ulic i dzielnic. W Targetdruk pozwalamy klientom na wycenę usługi i zamówienie jej kompleksowo.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Projekt dedykowany jest firmom lokalnym, oferującym swoje produkty i usługi na terenie kilku dzielnic większego miasta lub w obszarze powiatu. Najczęściej mogą to być zakłady fryzjerskie, lokale gastronomiczne lub sklepiki. Generalnie usługa jest skierowana do firm, które pragną się reklamować na lokalnym rynku za pomocą ulotek i chcą tego dokonać przy użyciu prostego narzędzia.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Na platformie można dokonać zakupu usługi druku wraz z kolportażem. Przyjmujemy zlecenia, za których realizację klient płaci online.

Kto stoi za projektem?

Projekt został stworzony przez osoby działające od wielu lat w branży poligraficznej oraz mających doświadczenie w e-commerce. Zaplecze produkcyjne dostarcza drukarnia działająca na terenie całego kraju.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Platforma do składania zamówień na kolportaż ulotek została niedawno uruchomiona. Mozna złożyc zamówienie. Rozpoczynamy kampanię promocyjną portalu w sieci oraz za pomocą kolportażu w wybranych miastach.

Jakie są plany rozwoju?

Po przetestowaniu modelu biznesowego planujemy uruchomienie dodatkowych opcji przy składaniu zamówienia oraz dodanie kolejnych obszarów na których można zlecić kolportaż. Na docelowej platformie powinny znaleźć się wszystkie miejscowości w Polsce.

Startupy

Dodaj startup