TerraRun

rozrywka, turystyka, edukacja, aplikacje
terra.run
Finansowanie:
inwestor prywatny, własne
Model biznesowy:
freemium, usługi premium
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

TerraRun jest ideą pogodzenia dwóch światów. Pierwszym z nich jest ten tradycyjny, odczuwalny i rzeczywisty – kiedy jesteśmy na świeżym powietrzu, spacerując, biegając, jeżdżąc na rowerze czy nawet pływając żaglówką lub kajakiem. Towarzyszy temu często jakaś przygoda, poznawanie nowych rzeczy, wspólnie spędzony czas z rodziną, znajomymi i dobra zabawa. Drugi świat tworzą wszechobecna technologia oraz pokolenia mobilne, nierozstające się ze swoimi smarfonami i dostępem do Internetu, często potrzebujące dodatkowego bodźca, by aktywnie korzystać z dobrodziejstw tego pierwszego świata. Idea łącząca te dwa, konkurujące ze sobą obecnie światy była impulsem, który sprawił, że TerraRun powstało i działa. Aplikacja ma być miejscem łączącym technologię, szczególnie mobilność i nowe oczekiwania, z przestrzenią, przyrodą, rywalizacją i zabawą, a przede wszystkim ciekawością świata. TerraRun jest aplikacją mobilną, dzięki której zagramy we wcześniej przygotowaną grę terenową, w miejscu, gdzie jesteśmy lub gdzie zamierzamy pojechać. Jest też platformą do łatwego projektowania takich gier, zapraszania uczestników i rywalizacji w grupach.

Jaki problem rozwiązujecie?

Wspominaliśmy już o tym w wątku o łączeniu światów – chcielibyśmy, by ludzie aktywnie poznawali miejsca, w których przebywają. Niewiele osób ma czas na studiowanie i zapamiętywanie przewodników, docieranie do ciekawostek i historii danego miejsca. My to podajemy na tacy, proponując nowoczesne narzędzie, w którym jest miejsce na sprawdzenie swojej wiedzy, rywalizację z czasem czy zabawę w grupach. Udało nam się też potwierdzić, że pokolenie mobilne potrzebuje dodatkowych czynników wspierających kiedyś tak „zwyczajne aktywności” jak spacer, wycieczkę z rodzicami czy ze znajomymi. Danie mu tych możliwości, z dodatkowymi elementami grywalizacji, czyli zdobywaniem punktów i rywalizacją, okazało się strzałem w dziesiątkę w wielu sytuacjach, w których wiało nudą.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Odbiorcą jest każdy, kto porusza się w terenie. Bez znaczenia, czy jedzie na rowerze, idzie na spacer z rodziną, biega po mieście ze znajomymi czy pływa żaglówką po Mazurach. Jeśli przy okazji tego przemieszczania się chce zrobić coś fajnego, ekscytującego, a ponadto poznać historię, tajemnice i ciekawostki otaczającego świata, to TerraRun jest właśnie dla niego. Pośrednio odbiorcami są też firmy organizujące wszelkie wydarzenia związane z byciem na świeżym powietrzu. Dzięki nam takie organizacje mogą szybko dodać fajną, nową wartość do swoich projektów.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Projekt powstał z pasji, w tym z chęci dzielenia się wspominaną przygodą z innymi, a więc z pewnością pozostanie aplikacją darmową. Będzie jednak można natrafić na gry płatne, specjalnie przygotowane, pokazujące unikatowe i dodatkowe atrakcje w danym terenie. A więc gdy ktoś już „zaliczy” w swojej okolicy wszystkie darmowe pozycje, będzie mógł za kilka złotych nabyć coś specjalnego. TerraRun to oczywiście również platforma i narzędzie do szybkiego tworzenia dowolnych gier terenowych w dowolnym miejscu na świecie – możliwości rozwoju i współpracy z firmami czy organizacjami lokalnymi jest bardzo wiele. Przygotowanie gry można zamówić, możliwe będzie także wykupienie dostępu do części projektowania gier i samodzielne tworzenie unikatowej zawartości.

Kto stoi za projektem?

Pomysłodawcą i twórcą projektu jest Marcin Zręda, pasjonat informatyki i technologii, posiadający odrobinę umiejętności, by myśl obrócić w działające narzędzie. Oczywiście jest też wiele osób, bez których nic by się nie udało – wspierających znajomych, testerów czy konstruktywnych krytyków.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt jest gotowy, przeszedł długie testy w różnym terenie i typie aktywności. Łącznie ponad dwieście osób chodziło z telefonami po miastach, lasach, górach, pływało żaglówkami po jeziorach czy jeździło rowerami. Powstało już też ponad 20 gier w różnych częściach Polski, co tydzień pojawiają się nowe. Opracowaliśmy także jeziora mazurskie – dla wszystkich tych, którzy wybierają się na żagle, to niebywała frajda móc ścigać się ze sobą i znajomymi, a jednocześnie sprawdzać swoją wiedzę żeglarską. Aplikacja wspierała w tym roku Powidz Jam Festiwal (festiwal muzyczny odbywający się w Wielkopolsce, nad pięknym Jeziorem Powidzkim ). Przygotowano specjalne gry w Powidzu i okolicy, co pokazuje, że TerraRun może wspierać inicjatywy również tego typu.

Jakie są plany rozwoju?

Prócz tych wynikających wprost z uwag użytkowników i planów nowych funkcjonalności planujemy znacząco zwiększyć liczbę gier, bo to one są prawdziwą wartością. Chcemy, by każde ciekawe miejsce miało swoje umocowanie w TerraRun. Zaczynamy również współpracę w tworzeniu nowych gier z organizacjami lokalnymi, gminami, miastami, punktami informacji turystycznej, jak również całą rzeszą firm tworzących wszelakie wydarzenia dla firm.

Startupy

Dodaj startup