Versum.pl

zdrowie i uroda, moda i uroda, informatyka i programowanie, aplikacje
versum.pl
Finansowanie:
fundusz
Model biznesowy:
abonament
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Versum to intuicyjny system do zarządzania salonami i gabinetami z branży hair & beauty. Jest jak świetnie wyposażony przybornik z narzędziami, który pozwala właścicielom i managerom takich firm bez trudu uporać się ze wszystkimi codziennymi obowiązkami, a także zaoszczędzić mnóstwo czasu - znacznie przyspieszając, a nawet automatyzując niektóre z zadań. Pomaga przy tym w prowadzeniu działań marketingowych i sprawia, że dostarczanie klientom perfekcyjnej obsługi staje się o wiele łatwiejsze.

Jaki problem rozwiązujecie?

Stworzony przez nas system pozwala zakończyć wieczny wyścig z czasem i przenosi zarządzanie salonem na wyższy poziom. Zapewnia usprawnienia w niemal każdej dziedzinie funkcjonowania firmy i umożliwia automatyzację wielu żmudnych obowiązków. Ponadto pozwala przechowywać wszystkie ważne informacje i skutecznie rozwijać biznes. Versum sprawia, że możliwe staje się pogodzenie kariery z życiem prywatnym i zrealizowanie wszystkich zadań bez konieczności zarywania nocy czy rezygnowania z odpoczynku.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Do najszczęśliwszej grupy społecznej w Polsce :) czyli do branży hair & beauty - fryzjerów, kosmetyczek, kosmetologów, właścicieli wellness i SPA. Do osób, które posiadają już własny salon lub gabinet i pragną ułatwić sobie kolejne kroki na drodze do sukcesu, ale także do tych, które dopiero myślą o otworzeniu własnego biznesu, poszukując rozwiązań, które pomogą im budować go na solidnym fundamencie i uniknąć wielu trudności.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Nasze oprogramowanie sprzedawane jest w modelu SaaS. Przychody uzyskujemy z opłat abonamentowych.

Kto stoi za projektem?

Pomysłodawcami i pierwszymi twórcami projektu są dwaj koledzy ze szkolnej ławki - Sebastian Maśka, który dziś kieruje firmą od strony biznesowej oraz Paweł Kantyka - rozwijający ją od strony technicznej. Po 5 latach istnienia Versum panowie zgromadzili wokół siebie grupę ponad 80 osób - pasjonatów, którzy całą swoją wiedzę i doświadczenie wkładają w rozwój systemu. Wszyscy ci ludzie, pracując z energią i pełnym zaangażowaniem, są sercem tej firmy i jej produktu.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Obecnie Versum działa już w 39 państwach na całym świecie, obsługując ponad 26 000 specjalistów. Choć jest to najbardziej wszechstronny system dostępny na polskim rynku, nieustannie pracujemy nad nowymi funkcjami i szukamy sposobów na ulepszenie go. Prowadzimy także komplementarny projekt - platformę Moment.pl, służącą do rezerwowania wizyt w salonach hair & beauty przez internet. Dzięki niej pracownicy salonów urody mogą zaoszczędzić czas poświęcany dotąd na telefoniczne umawianie klientów lub potwierdzanie wizyt, bo o obie te kwestie dba - jak go nazywamy - “wirtualny recepcjonista”. Chodzi o to, że internauci mogą rezerwować wizyty samodzielnie i to 24/7, także poza godzinami pracy placówek, a 24 godziny przed zbliżającą się wizytą otrzymują automatyczne przypomnienie w formie krótkiej wiadomości SMS lub e-mail. Aktualnie platforma Moment.pl zrzesza niemal 30000 placówek z całej Polski. W Versum i Moment.pl zainwestował fundusz Hedgehog Fund i zgromadzeni wokół niego aniołowie biznesu.

Jakie są plany rozwoju?

Naszym celem jest wprowadzanie Versum na kolejne rynki zagraniczne, a także wzmacnianie pozycji na tych, na których już działamy. Ciągle rozwijamy system, pracujemy nad ulepszeniami i nowymi funkcjami, tak, aby przynosił naszym klientom jeszcze więcej korzyści i ułatwień.

Startupy

Dodaj startup