WebWave CMS

grafika i design, informatyka i programowanie
http://webwavecms.com
Finansowanie:
dotacja z UE, własne
Model biznesowy:
freemium
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

WebWave CMS to zaawansowany kreator stron internetowych. Umożliwia on stworzenie strony www o dokładnie takiej szacie graficznej, jaką sobie wymarzymy. Co więcej każda stworzona w tym narzędziu strona ma wbudowany panel CMS. Dzięki temu w WebWave CMS można tworzyć komercyjne projekty dla klientów. Co więcej, tworząc strony na zlecenie, oraz polecając to narzędzie innym webmasterom uzyskamy stały, statyczny dochód.

Jaki problem rozwiązujecie?

WebWave CMS umożliwia stworzenie zaawansowanej strony www bez potrzeby programowania. Strona taka może być wyposażona w wiele rozbudowanych funkcji, począwszy od prostych galerii zdjęć, poprzez bardziej zaawansowane aktualności, czy formularze kontaktowe po prywatne podstrony chronione hasłem. Dzięki temu grafik nie potrafiący, lub po prostu nie chcący programować może samodzielnie stworzyć stronę www – nie musi już w tym celu współpracować z programistą.

Do kogo kierujecie swój projekt?

WebWave CMS kierowany jest przede wszystkim do grafików i webdesignerów, którzy tworzą strony www na zlecenie dla klientów. Dzięki temu narzędziu do tworzenia stron internetowych będą oni w stanie samodzielnie, bez konieczności współpracy z programistami, wykonać całe zlecenie. Co więcej wykonanie projektu będzie znacznie szybsze. Stronę, której stworzenie w Wordpress zajmuje 10 godzin, w WebWave CMS można uruchomić już w 3 godziny. Wszystko dla tego, że nie musimy programować, konfigurować serwerów ani instalować żadnego oprogramowania. Wszystko to jest już gotowe.

Kto stoi za projektem?

Maciej Czajkowski – CEO – Absolwent Informatyki na Politechnice Warszawskiej oraz Zarządzania na Politechnice Warszawskiej. Pracował jako programista w projektach dla Orange Polska, czy Polkomtel Sp. z o.o. z ramienia Infovide-Matrix S.A Tomasz Szwed – Projektant UX – Absolwent Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie. Doświadczenie zdobywał pracując w agencji Artegence oraz Hays. Od 5 lat prowadzi własną firmę tworzącą na zlecenie strony www. Jan Wojtkowski – Projektant interfejsu - Absolwent Informatyki na Politechnice Warszawskiej. Od 7 lat projektuje na zlecenie strony www.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

WebWave CMS został udostępniony w internecie pod koniec 2013. Przez pierwsze pół roku narzędzie było w fazie beta i w pakiecie darmowym nie nakładało na użytkowników żadnych ograniczeń. W tym czasie dopracowywane były podstawowe funkcje oraz projektowany był system płatności i reklam. Po tym okresie projekt wyszedł z fazy beta. Obecnie w portalu zarejestrowanych jest ponad 1000 użytkowników, którzy stworzyli 1300 stron. Przychody pojawiły się w maju 2014.

Jakie są plany rozwoju?

Narzędzie WebWave CMS jest cały czas bardzo intensywnie rozwijane tak, aby zapewnić twórcom stron internetowych jak największą swobodę i jak najwięcej możliwości. Obecnie pracujemy nad gruntowną przebudową aktualności. Następnie planujemy rozwinąć możliwości, jakie daje panel CMS o dodawanie nowych podstron i edycję menu przez redaktorów naczelnych stron. W dłuższej perspektywie planujemy umożliwić tworzenie sklepów internetowych oraz dostosować tworzone strony www do wymagań urządzeń mobilnych.

Startupy

Dodaj startup