Yawp

rozrywka, społeczność, social media, marketing i reklama, aplikacje
yawp.me
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
inny, reklama
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Yawp jest aplikacją bazującą na geolokalizacji, wykorzystującą sztuczną inteligencję w celu ułatwiania komunikacji między ludźmi w najbliższym otoczeniu. Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom informacji o wydarzeniach dziejących się obecnie w okolicy. Koncept aplikacji zakłada, że każdy użytkownik może w dowolnej chwili przypiąć do mapy wiadomość (tekstową, zdjęcie i/lub wideo), dzieląc się nią ze światem - anonimowo, bądź pod swoim imieniem i nazwiskiem. W chwili udostępnienia wiadomości nasz system dokonuje jej analizy i dostarcza treść do osób, dla których jest ona najbardziej dopasowana.

Jaki problem rozwiązujecie?

W chwili obecnej nie ma na rynku aplikacji która pozwala na dotarcie do nieznajomych osób w najbliższej okolicy. Algorytmy Yawpa pozwalają nie tylko na wyszukanie osób tuż za rogiem, ale przede wszystkim są w stanie dostarczyć wiadomość do osób których ona najbardziej dotyczy.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Naszą główną grupą docelową są osoby które zawsze chcą być "na czasie" - Yawp jest ostatecznym lekarstwem na cywilizacyjną chorobę XXI wieku - FOMO (Fear Of Missing Out). Za pomocą naszej aplikacji użytkownik zostanie poinformowany o wydarzeniach stricte go dotyczących w chwili, gdy dzieją się one tuż za rogiem.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Głównym celem finansowania naszego projektu jest współpraca z firmami polegająca na prezentacji ich treści odpowiednim użytkownikom. Posiadamy przygotowaną ofertę handlową dla przedsiębiorców - nasi klienci w prosty sposób określają jaka wiadomość ma dotrzeć do jakiej grupy docelowej (w jakim czasie oraz w którym miejscu), następnie - uzyskują statystyki wyświetleń danej treści i bazując na niej - liczona jest opłata końcowa. Normalni użytkownicy natomiast są zawsze jasno informowani, że dana treść jest materiałem promocyjnym pochodzącym od naszych partnerów.

Kto stoi za projektem?

Stworzyłem Yawpa wraz z moim przyjacielem Kamilem Brzezińskim, poznaliśmy się kilka lat temu odbywając roczny staż w firmie IT w Stanach Zjednoczonych. Od tamtej pory - po powrocie - zaczęliśmy pracę w łódzkich oddziałach zagranicznych korporacji. Od początku pracujemy na własny rachunek po godzinach, od momentu w którym pomysł pojawił się w naszych głowach mało która noc jest w pełni przespana. Mimo to, z każdym kolejnym dniem nabieramy coraz więcej doświadczenia i pewności siebie zarówno w prowadzeniu firmy, jak i różnych aspektach związanych z tworzeniem aplikacji opartych o sztuczną inteligencję. W tym ostatnim pomaga nam wieloletnie doświadczenie w branży IT oraz ukończone studia na łódzkiej Politechnice. -- Michał Godycki

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

W chwili obecnej Yawp działa i jest dostępny do ściągnięcia za darmo dla każdego użytkownika na naszej stronie internetowej http://yawp.me . W chwili pisania tego tekstu posiadamy pierwszych użytkowników, w naszej bazie znajdują się również informacje n/t ok. 3000 koncertów oraz 5000 innego typu wydarzeń w największych miastach wojewódzkich w Polsce.

Jakie są plany rozwoju?

Obecnie mamy biuro w Polsce, posiadamy jednak sporą wiedzę popartą doświadczeniem w działaniu na rynku amerykańskim - naszym następnym krokiem jest naturalna ekspansja na ich terenie. Planujemy pokryć największe amerykańskie miasta informacjami o wydarzeniach w okolicy, mając nadzieję, że przyczyni się to do wzrostu popularności aplikacji wśród użytkowników. W chwili obecnej aplikacja działa w pięciu językach - polskim, angielskim, francuskim, portugalskim oraz rosyjskim, mamy więc nadzieję, że pomoże to w jej popularyzacji na rynkach zagranicznych.

Startupy

Dodaj startup