zgodyrodo.eu

informatyka i programowanie, aplikacje
www.zgodyrodo.eu
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
abonament
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Projekt zakłada stworzenie firmy zajmującej się pisaniem i rozwojem własnego oprogramowania wspierającego rozwiązania z zakresu RODO. Zakres działania i kierunki rozwoju firmy zależeć będą ściśle od potrzeb rynku i sugestii użytkowników.

Jaki problem rozwiązujecie?

Usługa polegająca na utrzymaniu i rozwoju systemu informatycznego opartego na bazie danych z dostępem internetowym, poprzez stronę www oraz API. System oferuje obsługę klientów biznesowych w zakresie udostępniania narzędzi i archiwizowania działań związanych ze spełnianiem obowiązku RODO. W myśl ustawy, obowiązkiem każdego przedsiębiorcy i urzędu jest gromadzenie informacji odnośnie przetwarzaniem danych osobowych.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Produkt dla wszystkich podmiotów gospodarczych i urzędów na terenie UE

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Każdy klient płacić będzie abonament.

Kto stoi za projektem?

Team złożony z nieformalnej grupy 2 młodych ludzi (po 30-tce) o dużym potencjale i zaangazowaniu: Programista .NET - senior (inżynier programowania z 10 letnim dośw. w pracy jako programista w dużych projektach), przedsiębiorca z 8 letnim doświadczeniem w prowadzeniu własnej działalnosci gosp, z zamiłowania programista PHP -od 10 lat - roczne dośw. w pracy jako programista (magister analityki medycznej) z kontaktami biznesowymi do wielu lokalnych przedsiębiorców. Dostęp do księgowej, prawników, a w razie potrzeby do większej grupy znajomych programistów . Łączy nas znajomość na gruncie prywatnym (nasze żony są siostrami).

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Mamy napisany szkielet systemu umożliwiający ubsługę wniosków składanych na kontach klientów biznesowych przez klientów zewnętrznych. Wnioski dotyczą działań związanych z danymi osobowymi.

Jakie są plany rozwoju?

Projekt wymaga dalszego rozwoju i w chwili obecnej zbieramy pieniądze na wdrożenie systemu w wersji testowej u znajomych firm (potencjalnych klientów). Poświęcenie czasu na rozwój projektu związane jest ściśle z możliwościami finansowymi, co łączy się bezpośrednio z naszymi planami. W sytuacji komfortu finansowego moglibyśmy zaangażować cały nasz czas i potencjał w rozwój projektu. Nie potrzebujemy milionowego wsparcia, bo projekt naszym zdaniem nie wymaga wielkich nakładów, a jest bardzo obiecujący. Poszukujemy wsparcia w zakresie: - sfinansowania naszego czasu pracy (bo mamy już rodziny i konkretne potrzeby), - wsparcia w zakresie aspektów prawnych dotyczących pracy z danymi osobowymi - wsparcia w zakresie znajomości prawa o spółkach i innych aspektach prowadzenia tego typu działalności - wsparcia w zdobyciu pierwszych dużych klientów umożliwiających utrzymanie i rozwój firmy. Raczej nie planujemy tworzenia coraz to nowych narzędzi, a dopracowanie 1-2 konkretnych usług i skupienie się na utrzymaniu i sprzedaży w jak najwiękej liczbie firm. Preferujemy raczej ograniczenie liczby ztrudnionych osób do minimum i ewentualne korzystanie z zewnętrznych zasobów wg potrzeb- jeśli wskaźniki jakimi będziemy testować nasze działania potwierdzą przypuszczenia. Potrzebne będą referencje od rozpoznawalnych marek (nie wykluczamy dostarczenia usługi dla pierwszych kilku klientów "po kosztach" w zamian za referencje i możliwość pozyskania opini o tworzonym pod ich kątem produkcie). Bardzo chętnie nawiążemy współpracę z Panem Lechem Kaniukiem i prosimy o przedstawinie mu naszego startupu (byłoby miło jeśli byłby zainteresowany wsparciem projektu- a napewno będzie miło zaskoczony).

Startupy

Dodaj startup