Francusko-włoska firma STMicroelectronics to największy producent układów elektronicznych w Europie, którego technologia wykorzystywana jest do budowy innowacyjnych rozwiązań z obszaru Smart Mobility, energetyki, Internetu Rzeczy i sieci 5G. Co roku przeznacza około 16 procent przychodu na działania R&D, zatrudnia 46 tysięcy pracowników oraz posiada siedziby w aż 35 krajach, w tym również w Polsce.
Wsparcie dla startupów hardware’owych
Od niedawna z zasobów koncernu mogą korzystać startupy technologiczne, które tworzą hardware’owe rozwiązania. ST uruchomiło bowiem program wsparcia dla młodych i obiecujących firm, które poszukują wiedzy i zaplecza technologicznego niezbędnego do opracowania swoich produktów i wypuszczenia ich na rynek. Program, o którym mowa, nazywa się ST-UP! – Startup Corner.
W ramach inicjatywy właściciele startupów mogą liczyć na pomoc w zakresie:
- doboru technologii – inżynierowie zasilający dział R&D (blisko 8 tys. pracowników) firmy STMicroelectronics służą radą w zakresie doboru technologii mającej znaleźć zastosowanie w urządzeniach produkowanych przez uczestników programu.
- dostarczenia bezpłatnych próbek komponentów – każdy z uczestników ST-UP otrzyma bezpłatne próbki tzw. zestawów startowych, które bazują na nowoczesnych podzespołach STMicroelectronics. W zestawach znajdują się podzespoły, odpowiadające współczesnym problemom firm zajmujących się projektowaniem i produkowaniem hardware’u. Przedstawiciele ST wspominają o sensoryce, komunikacji bezprzewodowej oraz dwukierunkowej komunikacji z operatorami i użytkownikami urządzeń.
- konsultacji projektowych – mentorzy zrzeszeni przez ST-UP pomogą swoim podopiecznym w opracowaniu schematów oraz przeglądzie projektów płytek drukowanych, dzięki czemu twórcy sprzętu będą mogli przejść do kolejnego etapu pracy nad projektem. Ponadto eksperci STMicroelectronics udzielą konsultacji z zakresu elektroniki i komunikacji radiowej.
- szkoleń technologicznych – uczestnicy ST-UP wezmą udział w szkoleniach poszerzających ich wiedzę z zakresu budowania hardware’u. Na liście programowej znajdują się między innymi takie zagadnienia: IoT, data processing, sensing, connectivity, power management.
Przystąp do programu ST-UP
Chcąc skorzystać ze wsparcia STMicroelectronics, zarejestruj się na tej stronie i złóż zamówienia na zestawy niezbędne do prowadzenia prac konstrukcyjnych. Wspomniany formularz zamówienia jest dostępny wyłącznie dla zarejestrowanych i zalogowanych uczestników programu ST-UP! – Startup Corner.
Artykuł powstał we współpracy z STMicroelectronics