Studenci z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zwyciężyli w międzynarodowym konkursie Faster Mind Challenge

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Studenci z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zwyciężyli w międzynarodowym konkursie Faster Mind Challenge

Udostępnij:

Anita Łęgowik i Szymon Jankiewicz z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zwyciężyli w finale międzynarodowego konkursu Faster Mind Challenge. Ich projekt pozyskiwania energii z generatorów Vortex Bladeless na potrzeby platform logistycznych został wysoko oceniony przez międzynarodowe jury. Doceniono m.in. możliwość szybkiego i prostego wdrożenia projektu.

– Cieszymy się z sukcesu naszych reprezentantów. Projekt Anity Łęgowik i Szymona Jankiewicza od początku wyróżniał się pomysłowością i jednocześnie prostotą zaproponowanych rozwiązań. I co najważniejsze, możemy zweryfikować założone efekty wdrażająć tę propozycję w jednym z naszych obiektów – mówi Daniel Franke, dyrektor zarządzający FM Logistic na Europę Centralną. – Pomysły dzisiejszej młodzieży stanowią dla nas szczególną wartość. Ich świeże spojrzenie i często nieszablonowe myślenie jest wspaniałym źródłem innowacji, które często wykorzystujemy jako przewagę konkurencyjną – dodaje Franke.

Faster Mind Challenge to międzynarodowy konkurs przeznaczony dla zespołów studentów lub absolwentów uczelni wyższych, którego celem jest promocja innowacji i świeżego zewnętrznego spojrzenia na współczesną logistykę poprzez inicjowanie i realizację projektów, dzięki którym FM Logistic, organizator konkursu, może realizować cele określone w strategii zrównoważonego rozwoju. W bieżącej, trzeciej, edycji konkursu firma poszukiwała pomysłów na: zredukowanie śladu węglowego w prowadzonej działalności; zmniejszenie zużycia energii; opracowanie ekologicznych ofert dla swoich klientów; zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa pracowników firmy.

Zgłoszenia można było złożyć w jednej z trzech kategorii:

  • Platformy do przeprojektowania
  • Wprowadź innowacje do magazynu
  • Wyznacz najlepszy kierunek naszej pracy

Ważnymi elementem oceny zgłoszonych projektów była możliwość ich realizacji na potrzeby firmy. Pod uwagę brane również były: spójność oraz kryteria innowacyjności i ochrony środowiska. W polskich eliminacjach Faster Mind Challenge, które miały miejsce w marcu br., rywalizowało 21 zespołów. Do finału zakwalifikowano 4 projekty. Zwycięskim okazał się projekt wykorzystania generatorów Vortex Bladeless do pozyskiwania energii na potrzeby platform logistycznych, zgłoszony przez studentów z Łodzi.

Klasyfikacja końcowa finału Faster Mind Challenge w Paryżu – 9 maja 2019 r.:

  • I miejsce – Polska
  • II miejsce – zespół NG Concept Francja
  • III miejsce – Hiszpania
  • IV miejsce – Francja
  • V miejsce – Rosja