Studia dla startupowców? Sprawdź dlaczego warto wziąć w nich udział na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

Dodane:

Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

Wśród pełnych zapału osób, chcących realizować innowacyjne pomysły na biznes rozbrzmiewa jeden wspólny głos – brakuje miejsca, w którym przyszli startupowcy mogliby dowiedzieć się co zrobić, żeby pomysł przekuć w działanie i założyć startup.

Poznaj wrażenia absolwentów I edycji studiów, które wymykają się akademickim ramom.

Jak pracować nad produktem, zbudować zespół, poszukiwać modelu biznesowego, zdobyć dofinansowanie, a następnie rozwijać startup?

Podobnymi odczuciami dzielą się obecni liderzy biznesu, którzy na własną rękę, w garażowych warunkach, zdobywali takie informacje. Powstała potrzeba stworzenia miejsca, w którym startupowcy zdobędą obszerną wiedzę o tym jak stawiać pierwsze kroki w biznesie. Odpowiedziała na nią Klaudia Migasiewicz – kierownik studiów podyplomowych Akademia Startup – doktorantka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Co sprawia, że studia te wymykają się akademickim ramom i dlaczego warto wziąć w nich udział?

Praktyka

Zajęcia na Akademii Startup prowadzone są przez startupowców z międzynarodowymi sukcesami na koncie, przedstawicielami instytucji otoczenia biznesu, takich jak parki technologiczne, inkubatory przedsiębiorczości, akceleratory, a także trenerów z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Prowadzący dzielą się swoimi doświadczeniami, pokazują case study z własnych firm, prezentują platformy i narzędzia z których korzystają oraz przedstawiają proces pozyskiwania klientów, czy budowania produktu. Mówią zarówno o tym jak osiągnęli sukces, jak i kryzysach, które ich spotkały oraz sposobach poradzenia sobie z nimi. Absolwenci studiów są gotowi do założenia i prowadzenia swojego startupu.

Relacje

Prowadzących podpowiadają rozwiązania i udzielają wskazówek, angażują się w prace nad pomysłami uczestników stając się przy tym przyszłymi partnerami biznesowymi. Silne relacje nawiązują się również pomiędzy uczestnikami, którzy wspólnie pracują nad kreowaniem swoich firm. Na studiach powstają projekty, które następnie zostają wdrożone w życie.

Inwestorzy

Egzamin odbywa się w formie prezentacji przed inwestorami. Słuchacze przedstawiają model biznesowych swojego innowacyjnego przedsięwzięcia, nad którym, przez cały rok, pracują indywidualnie lub w parach. Studia stwarzają unikatową możliwość pozyskania inwestora, co zdecydowanie wyróżnia je na tle szkoleń i kursów oferowanych startupowcom. Model ten okazał się sukcesem w minionej edycji studiów i będzie kontynuowany.

Kompetencje

Pomysł na biznes to zaledwie 5% sukcesu, na Akademii Startup zdobędziesz pozostałe 95% w zakresie kompetencji. Program studiów nastawiony jest na zdobycie wiedzy i umiejętności w temacie tworzenia i rozwoju startupu we wszystkich obszarach jego funkcjonowania: począwszy od pomysłu i kreowania modelu biznesowego, poprzez uzyskanie dofinansowania, pozyskiwanie pierwszych klientów, budowanie strategii, koncentrując się również na poszerzaniu kompetencji menedżerskich. Wszystkie treści zawarte są w modułach: Idea&Creation, Finance, Research&Sale, Marketing, Development, Team.

Sukces

„Nikt nie może zapewnić nam gwarancji sukcesu startupu, natomiast możemy zwiększyć prawdopodobieństwo jego odniesienia”. Akademia Startup przyczynia się do zwiększenia tego prawdopodobieństwa. 2 semestry – 160 godzin. Wpisowe 0zł. Możliwość rozłożenia płatności na dogodną liczbę rat. Studia realizowane są w przyjaznej przestrzeni Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

Zapisz się na www.startup.ue.wroc.pl – rekrutacja dobiega końca!