Sukces w linijce. Nie podążaj za swoją pasją – Ben Horowitz

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Czy wybierając sobie zawód nie podążał za pasją? Tego do końca nie wiemy, możemy jednak przypuszczać, że tak. Z całą pewnością Ben Horowitz osiągnął sukces, stoi przecież na czele znanego funduszu inwestycyjnego i jest związany z popularnymi startupami. Co wiec wie o sukcesie?

Na zdjęciu: Ben Horowitz, współzałożyciel funduszu Andreessen Horowitz | fot. by TechCrunch, flickr.com CC by 2.0 | modyfikacja: 632×348

– Możesz dojść do wniosku, że jeśli kochasz to co robisz, osiągniesz sukces. Ale my inżynierowie wiemy, że to może być nieprawda. Bo gdy osiągasz dobre rezultaty, wtedy też kochasz to co robisz(…). Znajdź coś, w czym jesteś naprawdę dobry, daj to światu i ludziom (…) – powiedział studentom podczas przemówienia wygłaszanego na Uniwersytecie Kolumbia w Nowym Jorku.

Ben Horowitz to amerykański przedsiębiorca, inwestor i współzałożyciel funduszu venture capital Andreessen Horowitz. W jego portfolio inwestycyjnym znajdziemy wiele popularnych firm, które osiągnęły międzynarodowy sukces. Wśród nich m.in. AirBnb, Slack, Facebook, Groupon i Twitter. Niezależnie od tego, czy kocha inwestować w startupy, jedno jest pewne: ma do nich nosa. 

https://vimeo.com/129140444

Przeczytaj poprzedni artykuł z cyklu pt. „Sukces w linijce”.