... ... ...

Przemysław Grzywa z RIG w Katowicach wiceszefem Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców

Dodane

28-01-2016

Informacja prasowa
Europejska Konfederacja Młodych Przedsiębiorców YES for Europe reprezentuje ponad 40 000 młodych przedsiębiorców z całej Europy i jest największą reprezentacją tej grupy w Europie. W zeszły piątek zgromadzenie liderów wybrało nowy zarząd organizacji.

Wiceprzewodniczącym został Przemysław Grzywa, reprezentant Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach i przedsiębiorca z Katowic.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Na zdjęciu: Przemysław Grzywa, wiceprzewodniczący Forum Młodych Przedsiębiorców Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach

RIG w Katowicach jest członkiem YES for Europe od ponad półtora roku i od samego początku aktywnie uczestniczy w pracach konfederacji. W ubiegłym roku katowicka Izba była gospodarzem europejsko-amerykańskiego szczytu młodych przedsiębiorców, który odbył się podczas V Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach. Rezultatem szczytu jest wspólna deklaracja młodych przedsiębiorców z obu stron Atlantyku nt. porozumienia o wolnym handlu - znanym pod skrótem TTIP - który negocjowany jest obecnie pomiędzy rządem USA i Komisją Europejską. Przemysław Grzywa był inicjatorem spotkania i kierował obradami szczytu w Katowicach.

W swojej nowej roli przewodniczy europejskiej delegacji przy G20 Young Entrepreneurs Alliance, globalnej organizacji zrzeszającej młodych przedsiębiorców z grupy G20 i będącej partnerem dla państw G20 w kwestiach przedsiębiorczości ludzi młodych. Jest również członkiem zespołu roboczego ds. MŚP w grupie B20, która reprezentuje biznes w grupie G20. Dzięki temu Izba w Katowicach jest jedynym reprezentantem polskiego biznesu wśród największych gospodarek świata z grupy G20.

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach od lat zaangażowana jest w działania skierowane do młodych przedsiębiorców. W 2014 zainicjowany został w Katowicach program „Młody Przedsiębiorca w nowoczesnym mieście” podczas którego doświadczeni eksperci dzielą się swoją wiedzą z młodymi przedsiębiorcami. Już kilka tysięcy uczestników wzięło udział w wydarzeniach w trakcie trwania programu. Organizatorzy planują obecnie trzecią edycję w nowej odsłonie. 

Komentarze (0)