SunRoof wzmacnia kadrę zarządzającą. Kto dołączył do spółki?

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Piotr Przybysz i Marcin Rulnicki

Udostępnij:

SunRoof kończy 2022 rok z przytupem i przygotowuje się do ekspansji na kolejne rynki europejskie. Z początkiem grudnia do zespołu polsko-szwedzkiego startupu, tworzącego dachy solarne i rozwiązania umożliwiające zdecentralizowaną produkcję energii, dołączyli: Piotr Przybysz, który jako Chief Operations Officer będzie odpowiedzialny za działania operacyjne firmy oraz Marcin Rulnicki, który będzie pełnić funkcję Chief Financial Officer odpowiedzialnego za całość obszaru finansowego SunRoof.

Piotr Przybysz  ma ponad 20-letnie międzynarodowe doświadczenie w zarządzaniu procesami w obszarze produkcji, łańcucha dostaw, logistyki, jakości i digitalizacji procesów operacyjnych. Przez minione 14 lat zajmował stanowisko dyrektora zarządzającego w grupie Dellner, globalnego lidera w produkcji systemów łączących pociągi pasażerskie, gdzie odpowiadał za zarządzanie projektami rozwojowymi, inwestycjami w nowe technologie i “green field” oraz skalowanie działalności centrum operacyjnego uczestniczącego w globalnym łańcuchu dostaw. Wcześniej przez 8 lat Piotr związany był z Danfoss, gdzie jako dyrektor operacji odpowiadał za działania rozwojowe, zarządzanie zmianą, wdrażanie ERP, standaryzację procesową, relokacje produkcji i budowanie kultury LEAN, a także z firmą GESTRA, w której rozpoczynał swoją karierę jako inżynier procesu. Ostatnio współpracował też z EATON Automotive jako program manager EMEA Vehicle Group.

Marcin Rulnicki to manager z ponad 20-letnim doświadczeniem zdobytym na wysokich szczeblach zarządzania finansami w międzynarodowych organizacjach. Przez 12 lat związany był z grupą Asseco, z czego przez ostatnich 9 lat pełnił obowiązki dyrektora finansowego Grupy Asseco South Eastern Europe, notowanego na warszawskiej GPW producenta oprogramowania i dostawcy usług IT, oferującego swoje rozwiązania w 23 krajach Europy i Ameryki Południowej. Wcześniej jako Corporate Finance Manager w Asseco Poland był odpowiedzialny między innymi za akwizycje i nadzór właścicielski nad zagranicznymi inwestycjami Grupy Asseco. W tej roli pełnił funkcję członka rady dyrektorów Grupy Asseco, odpowiedzialnego za finanse, a także zasiadał w organach spółek Formula Systems (Izrael), matrix42 A.G. (Niemcy) oraz Asseco South Western Europe (Hiszpania). W swojej karierze zarządzał też zespołami finansowymi w firmach inwestujących w nieruchomości Heitman oraz Zachodni Fundusz Inwestycyjny NFI. Wcześniej pracował również jako audytor w Arthur Andersen oraz EY. Marcin posiada uprawnienia biegłego rewidenta.

Minione dwa lata SunRoof

W ciągu  ostatnich 2 lat SunRoof znacząco rozwinął swoją działalność w Polsce, Szwecji i Niemczech i jest na tych rynkach najszybciej rosnącym dostawcą instalacji fotowoltaicznych zintegrowanych z budynkiem (BIPV). Do tej pory startup sprzedał dachy solarne za łączną kwotę ok. 150 mln zł. Skutecznie też przyciąga inwestorów. We wrześniu br. pozyskał 70 mln zł w rundzie finansowania, której przewodził fundusz Klima Energy Transition Fund. Wcześniej, w rundzie seed zebrał 20 mln zł finansowania na dalszą ekspansję w Europie i USA, a także rozwój platformy do zarządzania i handlu energią. W ostatnim czasie firma postawiła m.in. na zdigitalizowanie i zautomatyzowanie procesów finansowych, sprzedażowych czy marketingowych, co pomoże w rozszerzeniu działalności o kolejne kraje.

– Naszą ambicją zawsze było budowanie silnej, globalnej organizacji. Udało nam się już zdobyć pozycję lidera na rynku i najszybciej rosnącej firmy w naszej branży. Piotr i Marcin dołączają do SunRoof w ważnym dla nas momencie, gdy chcemy zapewnić dostęp do zdecentralizowanych systemów zielonej energii właścicielom domów w całej Europie. Swoim doświadczeniem i ekspercką wiedzą wzmacniają naszą zdolność do dalszego, dynamicznego rozwoju – podkreśla Lech Kaniuk, Co-Founder i CEO SunRoof.