Świeża karma dla psów w całej Europie: PsiBufet wybuduje nową fabrykę w Zabrzu

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Świeża karma dla psów w całej Europie: PsiBufet wybuduje nową fabrykę w Zabrzu

Udostępnij:

PsiBufet i Butternut Box wybudują w Zabrzu fabrykę. Nowy zakład pozwoli na produkcję indywidualnie dopasowanych i świeżych posiłków dla czworonogów z całej kontynentalnej Europy. Obiekt o powierzchni najmu 40 tys. mkw. powstaje na terenie CTPark Zabrze.

Budowa zakładu produkcyjnego w Polsce jest możliwa dzięki finansowaniu, które Butternut Box pozyskał w 2023 roku. Spółka otrzymała 280 mln funtów (ponad 1,4 mld złotych) od funduszu General Atlantic oraz dotychczasowego inwestora – L Catterton. 

Nasze posiłki powstają dzisiaj w Rudie’s Kitchen w Doncaster, w Wielkiej Brytanii, jednym z najnowocześniejszych zakładów produkujących psią karmę w Europie.  Rozwijamy się bardzo dynamicznie i kolejna fabryka jest konieczna, aby sprostać wyzwaniu rosnącego popytu. Polska jest dla nas kluczowym rynkiem i cieszę się, że staje się regionalnym hubem dla działalności Butternut Box. Produkcja w Zabrzu pozwoli nam jeszcze szybciej dostarczać świeżą karmę do setek tysięcy psów z Niemiec, a także innych krajów kontynentalnej Europy mówi David Nolan, założyciel i CEO Butternut Box.

Fabryka PsiBufet i Butternut Box powstanie w CTPark Zabrze, w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jego właścicielem i operatorem jest firma CTP, deweloper nieruchomości przemysłowych i logistycznych notowany na giełdzie. Zakład produkcyjny będzie mieć powierzchnię blisko 40 tys. m kw., a docelowo zatrudnienie znajdzie w nim kilkaset osób. PsiBufet i Butternut Box planują dostawy pierwszych posiłków ugotowanych w Zabrzu na połowę 2025 roku.

Po wyborze Polski jako najlepszej lokalizacji dla zakładu produkcyjnego, Górny Śląsk stał się naszym faworytem. To duży rynek pracy, pełen wysoko wykwalifikowanych pracowników, z bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Sam CTPark Zabrze znajduje się z kolei w bliskiej odległości skrzyżowania autostrad A1 i A4, pozwalając na szybką dostawę posiłków do psów z całej Polski, Niemiec oraz innych krajów Europy. Dużą rolę przy wyborze terenu na inwestycję odegrał też fakt możliwości otrzymania pomocy publicznej. Otrzymaliśmy też wsparcie od miasta i całego regionu oraz niezastąpione doradztwo komercyjne ze strony CTP – mówi Piotr Wawrysiuk, założyciel PsiBufet.

Czytaj także: