Swobbee instaluje na Północy Polski kolejne 4 stacje ładowania baterii. W startup inwestuje SpeedUp Energy Innovation

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Swobbee instaluje na Północy Polski kolejne 4 stacje ładowania baterii. W startup inwestuje SpeedUp Energy Innovation

Udostępnij:

Berliński startup Swobbee zwiększa swoją obecność w Polsce rozszerzając współpracę z firmą Tier będącą wiodącym dostawcą rozwiązań w sektorze mikro mobilności. Niemiecki startup, wspierany m.in. przez polski fundusz SpeedUp Energy Innovation, w Europie zainstalował już blisko sto swoich stacji ładowania baterii, a kolejne cztery zostaną oddane do użytku na północy naszego kraju.

Stacje Swobbee będą wspierać floty współdzielenia firmy TIER w regionie Trójmiasta. Konkretnie, dwie stacje wymiany baterii zostały zainstalowane w strategicznych punktach w nadmorskich miastach Sopocie i Gdyni. W każdej stacji Swobbee można jednocześnie ładować 30 baterii urządzeń TIER. Dzięki temu umożliwia efektywne wykorzystanie wymiennych baterii, optymalizuje logistykę ładowania w okolicy obszaru działalności, a tym samym redukuje wykorzystanie pojazdów spalinowych, przyczyniając się do poprawy płynności ruchu miejskiego i wspierając walkę z zanieczyszczeniem powietrza.

Współpraca Swobbee i Tier

Współpraca Swobbee i Tier trwa już od kilku lat. Początkowo firmy ugruntowały kooperację na rynku domowym – niemieckim, a w zeszłym roku rozpoczęły działalność w Polsce instalując stacje ładowania w stolicy naszego kraju. – Aktualnie mocno pracujemy nad rozwojem naszej zdecentralizowanej sieci stacji ładowania w Polsce. Rozwiązanie opracowane przez Swobbee daje nam ogromne możliwości związane z bardziej efektywną i zrównoważoną eksploatację floty, a tym samym oferuje zielone usługi miastom i ich mieszkańcom. – wyjaśnia Mathieu Deloly, Dyrektor Zarządzający TIER w regionie Europy Środkowo i Wschodniej.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z pogłębienia naszej współpracy z firmą TIER będącą jednym z pionierów w obszarze wdrażania zrównoważonych rozwiązań mobilnościowych przyjaznych dla miast. – podkreśla Thomas Duscha, CEO Swobbee. Zwiększenie naszej obecności w Polsce jest dla nas jednym ze strategicznych ruchów, w związku z dynamicznym rozwojem sektora mikromobilności w tym kraju. – dodaje Duscha. 

 

Niemiecki startup Swobbee pozyskuje 2 miliony euro. Wśród inwestorów polski SpeedUp Energy Innovation

Auta elektryczne ma już w swojej flocie co dziesiąta średnia i duża firma