Synerise tworzy innowacyjny program nauczania sztucznej inteligencji, który obejmie 1500 szkół

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Polska spółka technologiczna Synerise inwestuje w innowacyjny program kształcenia z zakresu sztucznej inteligencji, przygotowany wspólnie z partnerami i klientami, w tym Microsoft i EY Polska, który obejmie 1500 przedszkoli, szkół podstawowych i liceów.

W ramach programu Synerise zamierza finansować nauczanie w postaci zajęć dodatkowych w liczbie minimum 10 godzin miesięcznie w 1500 instytucjach. Zajęcia te pozwolą uczniom rozwijać swoje umiejętności, poszerzać zakres zainteresowania nowoczesnymi technologiami, a także aktywizować kadrę nauczycielską do rozwoju swoich kompetencji.

Instytucje, które wyrażą chęć uczestnictwa w programie otrzymają dostęp do szerokiej bazy wiedzy, chmury obliczeniowej, kursów online oraz dotację celową na uruchomienie dodatkowych klas. Synerise chce, aby zajęcia prowadzone były przez nauczycieli z instytucji, które zgłosiły chęć uczestnictwa w programie. Zostaną oni przeszkoleni w kursach online oraz wynagradzani finansowo w cyklu miesięcznym za prowadzone zajęcia.

Program będzie realizowany w formacie Open Data, który pozwoli na transparentną ewaluację finansowania oraz efektów kształcenia. Wybitni uczniowie i nauczyciele zostaną nagrodzeni dodatkowymi stypendiami.

Oficjalna inauguracja programu nastąpi 14 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Hańczowej, Zespole Szkół Rolniczych w Hańczowej, Miejskim Zespole Szkół nr 6 w Gorlicach oraz I Liceum im. Marcina Kromera w Gorlicach. W tej ostatniej placówce odbędzie się oficjalne spotkanie inaugurujące.

Synerise od początku swojego istnienia stawia na edukację rynku oraz inicjatywy społeczne. Obserwując trendy światowe, jeszcze w tym roku zainwestujemy w trzy ambitne inicjatywy z zakresu sztucznej inteligencji (dwie kolejne zostaną ogłoszone wkrótce), które są dla nas ekstremalnie istotne na poziomie mentalnym, ideowym i komercyjnym w dziedzinie, która jest kluczowa dla sektora IT – zapowiada Jarosław Królewski, CEO Synerise.

– Pierwsza inicjatywa ma charakter spoÅ‚eczny, to unikalny program nauczania, który dziÅ› wprowadzamy. Jest on wyrazem spoÅ‚ecznej odpowiedzialnoÅ›ci biznesu, dbaÅ‚oÅ›ci o jakość naszej ekonomii, a także tak ważnego dla nas rynku pracy oraz merytokratycznej postawy naszych partnerów. Chcemy aktywizować zarówno nauczycieli takich dyscyplin jak matematyka, fizyka czy informatyka oraz najmÅ‚odszych uczniów. Wierzymy, że wÅ›ród polskiej kadry nauczycielskiej jest mnóstwo wybitnych osobistoÅ›ci, kochajÄ…cych swojÄ… pracÄ™, posiadajÄ…cych ogromnÄ… misjÄ™ i chęć rozwoju w nowych dyscyplinach. Chcemy dotrzeć do najodleglejszych zakÄ…tków kraju, dlatego też, program symbolicznie uruchomimy w mojej rodzinnej wiejskiej miejscowoÅ›ci HaÅ„czowa oraz Gorlicach, wspólnie z kadrÄ… zarzÄ…dzajÄ…cÄ… najwiÄ™kszych marek konsumenckich – tÅ‚umaczy Królewski.

Partnerami głównymi programu są Microsoft i EY Polska.

Nowe technologie, w tym AI odciskają swoje piętno na wszystkich sferach życia i transformują instytucje, przedsiębiorstwa, branże oraz całe gospodarki. Musimy zadbać o to, by pokolenia przyszłych pracowników, przedsiębiorców i liderów były należycie przygotowane do tego, żeby w pełni i mądrze czerpać z ich potencjału. Dlatego edukacja ma dzisiaj kluczowe znaczenie dla sukcesu polskiej gospodarki i dobrobytu społecznego. (…) Dziś jest czas na rozbudzanie pasji do technologii wśród uczniów. To oni będą decydować o przyszłości świata wokół nas. Cieszę się, że możemy być częścią tej inicjatywy – powiedział Mark Loughran, dyrektor generalny Microsoft w Polsce.

Szczegółowe założenia programu oraz harmonogram zostaną przedstawione w dniu inauguracji. Wówczas też zostanie ogłoszona pełna lista partnerów komercyjnych biorących udział w programie.

Synerise niedawno została wybrana przez EY do udziału w programie Accelerating Entrepreneurs 2018 dla 30 światowych firm technologicznych o największym potencjale wzrostu oraz otrzymała od Microsoft tytuł Partnera Roku na Polskę. Spółka została założona w 2013 roku w Krakowie, obecnie jej wycena wynosi 75 mln dolarów. W latach 2018/2019 firma zainwestuje 25 mln dolarów w badania i rozwój produktów opartych na sztucznej inteligencji.