Szybki rozwój, 2,8 mln dolarów finansowania i większy zespół. Podsumowanie roku GamerHash

Dodane:

Artur Pszczółkowski Artur Pszczółkowski

Szybki rozwój, 2,8 mln dolarów finansowania i większy zespół. Podsumowanie roku GamerHash

Udostępnij:

Wszyscy mówili, że „bull market” nadchodzi wielkimi krokami. Jednak często bywa tak, że społeczność ogłasza jedno, a dzieje się inaczej. Czekaliśmy zatem na werdykt rynku i … Udało się! W 2021 rok wkroczyliśmy pełni energii i optymizmu.

Czytasz właśnie artykuł z cyklu, w którym polskie startupy, firmy technologiczne i fundusze venture capital podsumowują 2021 rok.

Rozpoczęcie finansowania projektu podczas crytpo-zimy 2020 było posunięciem dość ryzykownym. Zdawaliśmy sobie sprawę, że rok 2021 może przynieść ogromny krach na giełdach… Szczęśliwie przyniósł nam nie tylko zebranie kapitału na poziomie 2,8 mln dolarów, ale też znacznie więcej! Jako pierwszy projekt na świecie otrzymaliśmy licencję na utility token w UE.

Ostatnie 12 miesięcy to czas szybkiego rozwoju

Dzięki zastrzykowi gotówki zaczęliśmy zatrudniać nowe osoby. W styczniu na pokładzie było nas tylko dziesięcioro. Dziś nasz team liczy ponad 30 osób! W ciągu roku urośliśmy prawie trzykrotnie – stworzyliśmy zgraną paczkę crypto-gamingowych pasjonatów, dzięki której przyspieszyliśmy realizację wielu projektów.

08.04.2021 – to dzień listingu naszego tokenu GamerCoin (GHX) na południowokoreańskiej giełdzie Bithumb (wówczas znajdującej się w pierwszej piątce giełd crypto). Rezultat przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania. W ciągu trzech początkowych dni odnotowaliśmy 10 000% wzrost ceny, któremu towarzyszył ogromny wolumen handlowy ($100m daily). To wszystko sprawiło, że GHX widniał w top3 tokenów gamingowych i należał do czołowej dwunastki NFTs na platformie coingecko.com Z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że to wielki sukces całego zespołu.

Trzeci kwartał 2021 to nie tylko rozwój produktu i ekspansja biznesu na rynku globalnym, ale również liczne partnerstwa, nowi doradcy i sponsorzy. Jesteśmy dumni ze współpracy z The Nemesis, Purple Penguin, Simplex, Polygon i wieloma innymi. Do grona naszych advisorów dołączył Ari Last – VP Business Development w Simplex, operatorze płatności, m.in giełdy Binance.

Od Dubaju po Maltę

W ciągu kilku ostatnich miesięcy nasz zespół pojawiał się na licznych konferencjach na całym świecie, m.in: w Dubaju czy AIBC Summit na Malcie, gdzie GmerHash zajął drugie miejsce w kategorii Tokenization Project of the Year.

W każdym projekcie crypto liczy się spełnianie obietnic złożonych społeczności, dlatego przez cały rok intensywnie pracowaliśmy nad realizacją kolejnych punktów z naszej roadmapy. I było warto!

Dzisiaj z aplikacji GH, która dostępna jest także na Linuxa i iOSa, korzysta już ponad 660 000 użytkowników z całego świata. Nasz token GHX notowany jest na trzech dużych giełdach (Bithumb, KuCoin oraz Bitcoin.com). Wdrożyliśmy bonus w GHX za kopanie na platformie GamerHash. Wprowadziliśmy możliwość dołączenia do Staking Programu, a użytkownicy naszej aplikacji mogą korzystać z modułu Play&Earn.

Przejściowy kryzys GamerHash’a

Druga połowa roku to trend spadkowy oraz komplikacje na rynku azjatyckim. W lipcu pojawiły się problemy związane z błędnym odbiorem GamerHash w Korei i nieporozumieniem z lokalną prasą. GamerHash został bezpodstawnie uwikłany w pseudo-obietnice dotyczące kursu GHX. Chwilowy kryzys odbił się na naszym tokenie, który nie uniknął spadków. Na szczęście odpowiednie wzmocnienie zespołu, nawiązanie nowych partnerstw oraz współpracy z kolejnymi influencerami pozwoliły na szybką odbudowę marki i wzrost notowań GHX aż o 500%!

GamerHash w nowym roku. Co dalej w projekcie?

To jak wiele osiągnęliśmy w 2021 roku rozbudziło nasz apetyt i zwiększyło motywację do kolejnych działań. W planach na rok 2022 mamy realizację kolejnych punktów z roadmapy, m.in. utworzenie modułu Play&Earn dla aplikacji mobilnych czy wypuszczenie aplikacji GamerHash 2.0. Rozważamy też wejście na kolejne giełdy.

I nadal będziemy zdobywać nowych userów – zakładamy, że w ciągu kilku miesięcy ich liczba przekroczy 1 500 000.

Aby wzmocnić swoją pozycję tuż przed prognozowaną kryptozimą, planujemy też nowe współprace, m.in. z Atari.

Wszystkie te działania będą miały niewątpliwy wpływ na wzrost kursu GamerCoin’a, który być może wkrótce dostanie się do pierwszej setki największych kryptowalut na świecie.

Autor: Artur Pszczółkowski, CMO GamerHash

Przeczytaj również GamerHash wygrywa pitche na Malcie i w Singapurze. Artur Pszczółkowski opowiada o sukcesach blockchainowego startupu