Ta aplikacja pomoże w leczeniu chorych na autyzm

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Szacuje się, że w Europie na autyzm choruje blisko 5 milionów osób. W samych Stanach Zjednoczonych pacjentów z tą dolegliwością jest znacznie więcej. Jak się okazuje, nowe technologie mogą pomóc w leczeniu popularnej przypadłości. Dowodem na to jest platforma wspierająca spersonalizowane leczenie dzieci z autyzmem.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Analiza, komunikacja i dobór leczenia

Nightingale jest aplikacją, dzięki której można gromadzić dane o przebiegu choroby pacjenta i na ich podstawie dokonywać analizy objawów. Wszystkie wprowadzone do platformy dane są przechowywane w chmurze, a następnie przy użyciu najnowszych narzędzi służących analizie behawioralnej poddawane są automatycznej ocenie. Po przeprowadzonym procesie, powstają przedstawione w wykresach i wizualnych raportach wnioski prezentowane personelowi medycznemu.

Dzięki tak przygotowanym informacjom o stanie pacjenta, lekarzom łatwiej jest dobrać właściwy sposób leczenia. Co ważne, w procesie gromadzenia danych o chorych dzieciach biorą również udział rodzice. W pierwszej kolejności, lekarz tworzy profil osobie cierpiącej na dolegliwość neurologiczną – tak powstaje baza, którą następnie uzupełniają opiekunowie chorych dzieci wprowadzając do systemu informacje o wykonanych ćwiczeniach zalecanych przez eksperta oraz reakcjach fizycznych i emocjonalnych dziecka.

Diagnostka nie tylko w Stanach Zjednoczonych

Gromadzone przez rodziców dane mogą być dodawane do systemu w trybie offline, a przed wizytą w szpitalu udostępnione lekarzom za pośrednictwem chmury. Aplikacja Nightingale jest przeznaczona dla użytkowników urządzeń mobilnych obsługujących system iOS, Android i Windows Phone. Chcąc uzyskać dostęp do wszystkich funkcji platformy należy zapłacić miesięczny abonament w wysokości piętnastu dolarów.

Nightingale z siedzibą w San Francisco, nie jest jedynym startupem działającym na rzecz osób chorych na autyzm. W Polsce, gdzie jak szacuje się na tę dolegliwość cierpi 30 tysięcy pacjentów, funkcjonuje stworzony przez Pawła Jarmołowicza Harimata. Krakowskie przedsiębiorstwo pomaga w diagnostyce osób chorych na autyzm, poprzez obserwację badanego, który ma za zadanie obsługiwać aplikację mobilną. Dzięki takiej analizie łatwiej poznać typowe wzorce zachowań dla tej dolegliwości i je wykorzystać do szybszego wykrycia choroby.