1. Antystresowa opaska
Opaska/bransoletka The WellBe powstała po to, by uspokoić każdego, kto pracuje na wysokich obrotach. Gdy w pracy zawsze dużo się dzieje, a my nie potrafimy poradzić sobie ze stresem, warto mieć przy sobie takie urządzenie jak The WellBe. Oprócz tego, że przypomni nam, że nie powinniśmy się tak denerwować, zaproponuje rozwiązanie tego problemu. A na to ma cztery sposoby: głębokie oddechy, słuchanie muzyki, medytacja czy wyobrażanie sobie ciepłych i spokojnych miejsc.
The WellBe będzie cały czas „trzymał rękę na pulsie” i monitorował co nas najbardziej stresuje. Dzięki temu, gdy następnym razem zaplanujemy spotkanie z X, aplikacja będzie wiedziała, że zawsze rozmowa z tą osobą wywołuje u nas jakiś lęk i zaproponuje odprężenie się przed wyjściem z biura. Pokaże też, w których godzinach najbardziej się stresujemy, i który dzień tygodnia sprawia, że oddychamy coraz szybciej. Za każdym razem, gdy zaczniemy się denerwować The WellBe zaproponuje np. wyjście do pobliskiego parku.
O tym, jak działa The WellBe w praktyce dowiecie się z poniższego filmu:
2. Opaska przeciw kontuzjom
Świat technologii zainteresował się opaskami, które potrafią dużo. Nie tylko mierzyć i reagować na stres, jak to jest w przypadku The WellBe, ale np. chronić przed kontuzjami. Takie zadanie postawili sobie twórcy LEO, którzy stworzyli opaskę na nogi. Jej docelowymi użytkownikami mają być cykliści i biegacze, ponieważ to oni są najbardziej narażeni na kontuzję mięści nóg. LEO mierzy aktywność mięśni, ich zmęczenie, ilość kwasu mlekowego i podpowiada, kiedy powinniśmy uzupełnić wodę w organiźmie.
O tym, jak działa LEO w praktyce dowiecie się z poniższego filmu:
3. Zegarek dla pływaków
Rejestruje przepłynięty dystant, tempo i puls zawodnika, liczbę spalonych kalorii i czas spędzony w wodzie. Te wszystkie funkcje spełnia Swimmo, polski wynalazek, który jest nazywany zegarkiem dedykowanym pływakom. Jego zadaniem jest wsparcie profesjonalistów i amatorów pływania tak, by mogli łatwiej dostosowywać trening do potrzeb. Wystarczy założyć go na rękę i wskoczyć do basenu. Od momentu, gdy zaczniemy pływać, Swimmo zacznie swoje pomiary. Wyniki mogą pomóc w osiągnięciu założonego celu.
Obejrzyj poprzedni odcinek cyklu pt. Wideo dnia.