W tym roku w kategorii Start-up statuetkę otrzymało Tap to Speak, pokonując firmy takie, jak Terra Hexen, która specjalizuje się w systemach bezpieczeństwa dronowego, czy Superhot – producenta gry o tej samej nazwie, uznawanej za “najbardziej innowacyjną strzelankę od lat”.
Tap To Speak też potrafi strzelać, ale celują w branżę MICE. Firma stworzyła narzędzie oparte o przeglądarkę internetową, dzięki któremu widownia może komunikować się w czasie rzeczywistym z prowadzącym prezentację lub warsztat, a tym samym „strzelać” w nich niewygodnymi pytaniami. Wystarczy zalogować się na stronie i wpisać numer identyfikacyjny imprezy. Każdy ze smartfonów dostępnych na sali wykładowej zamienia się wtedy w mikrofon i komunikator. Pozwala to na wzrost zaangażowania widowni i prelekcje lepsze niż kiedykolwiek.
Zamówienie usługi jest bardzo proste. Wystarczy się zalogować na stronie: taptospeak.com i określić opcję, która nas interesuje, dopasowując ją do organizowanego przez nas eventu. Przede wszystkim należy określić liczbę sesji i paneli oraz ogólną liczbę uczestników. Można także dodatkowo zamówić eksport danych zebranych podczas wydarzenia, a nawet przeszkolić się online. Co istotne, przy pierwszym zamówieniu dotyczącym wydarzenia do trzydziestu uczestników, usługę można przetestować za darmo. Narzędzie jest tak intuicyjne i praktyczne, że organizator na pewno sięgnie po nie ponownie.
Z usług Tap to Speak korzsytali tacy giganci, jak Disney, czy MetLife, ale także mali przedsiębiorcy i agencje eventowe, które w dobie silnej konkurencji na rynku usług reklamowych, mogą zaoferować swoim klientom coś ekstra przy niewielkich dodatkowych nakładach finansowych.
Tap to Speak kolekcjonuje nagrody i wyróżnienia z całej Europy. W kwietniu 2017 roku podczas Webit Conference w Bułgarii firma została uznana za jeden z tzw. TOP5, czyli jeden ze stu najlepszych startupów na świecie. O to miano ubiegało się 2500 młodych innowatorów. Teraz start-up został dostrzeżony przez rodzimy rynek.
Najpierw przyszła nominacja do nagrody „Mocni w Biznesie 2017” i jest zwycięstwo – tym bardziej miłe, że statuetka została wręczona przez koleżankę z inkubatora Bionanoparku, która była laureatką ubiegłorocznej edycji. Później Adam Trojańczyk, który jest jednym z twórców Tap to Speak, odebrał informację, że jego firma została zgłoszona do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Kapituła wybierze nominowanych już 27 października, a 17 listopada zostaną wyłonieni zwycięzcy.