Tar Heel Capital Pathfinder i bValue inwestują w Innential. Startup zebrał 4 mln złotych

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

founderzy Innential

Udostępnij:

Innential, platforma wspierająca firmy w obszarze zarządzania edukacją i rozwojem pracowników, pozyskała właśnie 3 mln zł od funduszy Tar Heel Capital Pathfinder i bValue. W rundzie uczestniczył także niemiecki fundusz Campus Founders oraz międzynarodowa grupa aniołów biznesu. W sumie do spółki trafiły środki w wysokości niemal 4 mln zł. Wcześniej Innential otrzymała także wsparcie od APX – funduszu venture capital z siedzibą w Berlinie wspieranego przez Axel Springer i Porsche.

Działająca w modelu SaaS platforma pozwala organizacjom na mapowanie zasobów i potrzeb kompetencyjnych oraz definiowanie i monitorowanie ścieżek kariery pracowników. Pozwala tworzyć spersonalizowane plany rozwoju, które następnie łączy z treściami edukacyjnymi. Narzędzie oferuje m.in. bezpośredni dostęp do treści oferowanych przez ponad 50 dostawców, w tym ponad 30 platform edukacyjnych takich jak Udemy, Pluralsight, Coursera czy edX. Pracownikom ułatwia to nabywanie nowych umiejętności, a zarządzającym – wspieranie rozwoju talentów w skoordynowany i skalowalny sposób.

Spółka planuje wykorzystać pozyskane środki m.in. na rozbudowę funkcjonalności technologicznych oraz wzmocnienie zespołu sprzedażowego na rynku polskim i innych rynkach europejskich.

Przeczytaj również 👉 Fundusze VC budują koalicję w odpowiedzi na potrzeby polskich startupów

Jak działa Innential?

– Naszym celem jest wsparcie firm w tworzeniu procesów, które pozwalają rozwijać i zatrzymywać najlepsze talenty technologiczne. Innential pomaga przeprowadzić diagnostykę potrzeb kompetencyjnych, rekomenduje pracownikom treści edukacyjne oraz pozwala w wygodny sposób tworzyć ścieżki rozwoju i śledzić postępy. – tłumaczy Daniel Carter, współzałożyciel Innential.
Dostarczając gotowe do użycia i spersonalizowane plany rozwoju, platforma umożliwia zwiększenie poziomu zaangażowania i zadowolenia w całej organizacji. Narzędzie pozwala też zwiększyć retencję, czyli zdolność organizacji do zatrzymania pracowników, o ponad 20%. Dotyczy to zarówno pracowników nowo pozyskanych, jak i z dłuższym stażem i umożliwia m.in. zmniejszenie kosztów procesów rekrutacyjnych.

– Obecna sytuacja na rynku pracy w branży technologicznej sprawia, że oferowanie pracownikom możliwości poszerzania ich kompetencji jest nie tylko mile widziane, ale stało się koniecznością. Organizacjom, które o to nie dbają trudniej będzie nie tylko pozyskać nowych, ale i nie stracić obecnych pracowników. To właśnie produkt odpowiadający na ważną potrzebę rynku oraz znakomity, doświadczony zespół założycielski przekonały nas do tej inwestycji. – mówi Radosław Czyrko, Partner Zarządzający w Tar Heel Capital Pathfinder.

Founderzy i początki Innential

Założyciele startupu – Kris Gunciarz i Daniel Carter – to seryjni przedsiębiorcy z ponad 12-letnim doświadczeniem w budowaniu i skalowaniu firm technologicznych.

– Widzieliśmy na własne oczy, jak trudnym zadaniem jest wspieranie rozwoju specjalistów technologicznych, a jednocześnie jak ważne są to działania z perspektywy organizacji, m.in. dlatego, że pozwalają uniknąć kosztów związanych z ponownymi rekrutacjami. Mieliśmy też świadomość, że dostępne na rynku rozwiązania nie spełniały potrzeb dynamicznie rosnących firm. Stworzyliśmy więc narzędzie, które jest intuicyjne i łatwe w użyciu, a dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii generatywnej AI oraz NLP pozwala tworzyć doświadczenia szkoleniowe dopasowane do indywidualnych potrzeb – mówi Kris Gunciarz, drugi z założycieli Innential.

Klienci startupu

Klientami platformy są przede wszystkim firmy zatrudniające od 100 do 1500 pracowników, głównie z branży technologicznej. Wśród nich są m.in. działający w obszarze software consulting Nortal, broker ubezpieczeniowy Luko oraz firma technologiczna SMA, specjalizująca się w rozwiązaniach z obszaru energii słonecznej. Do tej pory z narzędzia skorzystało ponad pięć tysięcy specjalistów.

– Dla firm technologicznych praca z najlepszymi specjalistami jest kluczowa dla wzrostu, muszą więc zwracać szczególną uwagę na utrzymanie talentów w zespole. Innential zostało stworzone właśnie w tym celu. Zwiększanie poziomu zadowolenia pracowników ma bezpośredni wpływ na to, jak postrzegają swoją przyszłość w firmie i wpływa na poziom retencji, pomagając budować i skalować nowoczesne organizacje technologiczne – mówi Marcel Animucki, Principal w funduszu bValue.

Niemiecki rynek

Innential w pierwszej kolejności wprowadziła swój produkt na rynku niemieckim, na którym kwestia utrzymywania i podnoszenia kwalifikacji pracowników od dawna przykuwa uwagę przedsiębiorców. Dzięki wsparciu funduszu Campus Founders i korzystając z ekosystemu w Badenii-Wirtembergii, jednego z największych ośrodków gospodarczych w Niemczech, spółka miała okazję pozyskać opinie i poddać produktu weryfikacji dużej grupy niemieckich biznesów.

– Dzięki udziałowi w naszym programie LearnTech Hub, Kris i jego zespół już we wczesnej fazie rozwoju mieli szansę pokazania, że ich platforma doskonale wpisuje się w nasz rosnący ekosystem. Innential odpowiada na ważne potrzeby dotyczące podnoszenia kwalifikacji talentów, pozwalając biznesom przygotować się na zrównoważony rozwój na rynku pracy. Decyzja o wsparciu spółki przez nasze Venture Studio była więc bardzo prosta. – mówi Patrick Burkert, Director Ventures i Head of Start-ups w Campus Founders.

Przeczytaj również 👉 Pracuj Ventures opracowało mapę polskiego HR-techu. 137 podmiotów, 7 kategorii