Dzięki niemu dowiemy się, jak najszybciej dostać się w poszukiwane miejsce wykorzystując tramwaj, bądź autobus komunikacji miejskiej. Aplikacja sprawdzi, gdzie dokładnie znajduje się pojazd i oceni, czy nie lepiej poczekać na kolejny, który zawiezie nas do punktu docelowego szybszą trasą.
Dla osób cierpiących na alergie nierozsądnie wybrane miejsce zamieszkania może okazać się gehenną – tak twórcy aplikacji zaczynają opis swojego projektu. Przekonują, że o ile głęboko zastanawiamy się nad samym zakupem mieszkania, o tyle myśląc o wynajmie nie zwracamy uwagi na to, że za kilka miesięcy rosnące nieopodal drzewa zamienią życie alergików koszmar.
Turyści, dzięki aplikacji „Zwiedzaj Warszawę” będą mogli łatwiej przemierzać ulice stolicy. Aplikacja umożliwi spacer po jednej z wybranych tematycznych tras turystycznych, wykorzystując technologię rozszerzonej rzeczywistości. Użytkownik, po nakierowaniu telefonu/tabletu w stronę obiektu na trasie, zobaczy wirtualny marker, który zostanie naniesiony na obraz rejestrowany przez kamerę urządzenia.
Dla wszystkich rolkarzy, uciekających od kostki bauma, krzywych chodników i kiepskiej jakości asfaltu, powstaje aplikacja „Rolkowa Mapa Warszawy”. Dzięki niej zobaczymy wszystkie najlepsze trasy i miejsca do eksploatacji na rolkach. „Rolkowa Mapa Warszawy pokaże Ci rolkowe spoty oraz poprowadzi najbardziej komfortową trasą z gładkim asfaltem” – piszą twórcy projektu.
Interesuje cię historia? Tajemnice stojące za najciekawszymi pomnikami w Warszawie? Musisz skorzystać z konkursowej aplikacji „Podróż po przeszłości”. Twórcy projektu skupiają się przede wszystkim na nekropolii, czyli Powązkach Starych i Wojskowych, Cmentarzu Ewangelickim czy Żydowskim. Ich zdaniem, w bocznych alejkach skrywają one setki tajemnic wartych odkrycia.
Dla wszystkich „słoików”, czyli przyjezdnych szukających mieszkania, czy pokoju do wynajęcia w Warszawie, rozpoczęto prace nad aplikacją „Home4Jars”. Ma ułatwić szukanie ciekawego lokum, które mógłby wynająć użytkownik programu. Im więcej cech zaznaczy w wyszukiwarce, tym szybciej znajdzie miejsce na wynajem.
Ta aplikacja również chce pomóc w wyszukiwania czterech kątów do wynajęcia, czy zakupu, ale wykorzystując innowacyjną technologię rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki niej, użytkownik nie musiałby przeglądać serwisów internetowych i polegać na ofertach znalezionych przez agencje nieruchomości, ale sam będąc w miejscu, które mu się podoba (np. bardzo ładnym osiedlu) dowiedzieć się, czy w danej okolicy można wynająć / kupić mieszkanie.
Zespół stojący za tą aplikacją założył sobie dwa cele: dostarczenia informacji o wydarzeniach z kultury wyższej w Warszawie w najbardziej przejrzysty oraz intuicyjny sposób i umożliwienie promocji oraz informowania o swoich dziełach, koncertach, wystawach czy pokazach przez niezależnych twórców, również w niezwykle prosty, a zarazem skuteczny sposób.
Ten program ma pomóc przede wszystkim dzieciom i ich rodzicom w podjęciu decyzji o wyborze szkoły. „Kompas edukacji” ma również ułatwić użytkownikom przejście przez procesy rekrutacji i zapewnić szybszą adaptację oferty programowej placówki. Dzięki prostemu zaprezentowaniu danym o danej placówce, ułatwi podjęcie decyzji o wyborze najlepszej dla danego kandydata.
Serwis, który powstaje w ramach konkursu „Dane po warszawsku”, ma na celu przeciwdziałanie izolacji społecznej rodziców i opiekunów, umożliwienie im spotkań z osobami doświadczającymi podobnych trudów i radości oraz zapewnienie dzieciom i podopiecznym szerszych kontaktów społecznych. Zdaniem zespołu opiekunowie potrzebują konsultacji i wymiany doświadczeń z innymi. Serwis ma im to ułatwić.
TramWay chce udostępnić całokształt ruchu tramwajowego, czyli informacje o tym, czy nasz tramwaj już odjechał, czy dopiero przyjedzie, ale też czy na drodze nie ma korków tramwajowych. Aplikacja, w razie zagrożenia, pozwoli też w prosty sposób zaalarmować odpowiednie służby.
To aplikacja dla aktywnych. Pozwoli zorganizować mecz na osiedlowym boisku, znaleźć partnera do biegania czy zaplanować miejską grę w chowanego! Celem jej powstania jest zbliżenie do siebie mieszkańców stolicy oraz popularyzacja zdrowego stylu życia poprzez propagowanie wspólnego uprawiania aktywności fizycznych.
Dzięki temu programowi, który wykorzystuje dane publiczne zdobyte na potrzebę konkursu „Dane po Warszawsku”, będziemy mogli szybciej wybrać najlepszy urząd pod względem długości kolejki tak, aby załatwić w optymalnym czasie dostać się do urzędnika. Caffe Kolejka pozwoli na opuszczenie kolejki i powrót do niej w odpowiednim czasie.
Aplikacja „Zwiedzaj Warszawę po swojemu” ma powstać na trzy systemy mobilne: iOS, Android i Windows Phone. Pozwoli na dopasowanie naszych oczekiwań do trasy zwiedzania Warszawy. Oprócz pokazania wartych odwiedzenia miejsc, aplikacja pomoże w nieoczekiwanych sytuacjach. Gdy zabraknie nam gotówki, pokaże dostępne w pobliżu bankomaty.
„Murale – sztuka ulicy – zdobią i szpecą nasze miasto. Są piękne, są wulgarne, są zabawne i dające do myślenia” – piszą twórcy projektu „BacksideArt”. Jego zadaniem jest stworzenie wirtualnej galerii (w postaci aplikacji) za pomocą której użytkownicy będą mogli zgłaszać i odnajdować ciekawe miejsca z muralami.
Członkowie tego zespołu mają zamiar zawrzeć wszystkie informacje dotyczące bezpieczeństwa w stolicy i wykorzystać je, by ochronić jej mieszkańców. Dzięki niej dowiemy się np. w jakim miejscu najczęściej dochodzi do aktywności kieszonkowców. Będziemy mogli też szybko zgłosić poszczególne zagrożenia w mieście. Program uzupełniony będzie też materiałem pt. „Poradnik postępowania w sytuacjach zagrożeń”.
Wspomnienia z centrum wydarzeń, fotografie z okna mieszkania, gdy strajkowali studenci, gdy pacyfikowało ZOMO, gdy wkraczał hitler itp. Twórcy aplikacją chcę ocalić te „okruchy” wspomnień, zanim odejdą na zawsze. Dlatego stworzyli swoisty pamiętnik miasta, w którym każdy będzie mógł przeczytać o tym, co akurat mija jadąc tramwajem oraz o tym, gdzie powinien wysiąść, aby usłyszeć dalszy ciąg opowieści.
Czy atrakcje stolicy to rzeczywiście tylko Stare Miasto, Łazienki Królewskie albo Wilanów? – pyta zespół stojący za aplikacją „GuideOwls”. Swoimi mobilnym przewodnikiem turystycznym chcą pozwolić użytkownikom poznać „historyczno-kulturowe bogactwo Warszawy, wraz z jej niezwykłymi i często nieznanymi twarzami.” Ku temu stworzy otwarty, społecznościowy przewodnik i powiąże z nim aplikacje mobilne (Android/iOS).
Kolejna aplikacja dla turystów i osób, które chcą poznać ciekawe miejsca w Warszawie. „Trasy po warszawsku” to jednak nie tylko przewodnik po zabytkach miasta, ale też po ciekawych miejscach, jak na przykład knajpach. Dzięki aplikacji dowiemy się też, jak najszybciej dotrzeć w określone miejsce. To wszystko, dzięki wykorzystaniu udostępnionych danych.
Zostać warszawskim ninją, który zadba o wygląd i rozwój miasta. Dzięki aplikacji, będziesz mógł szybko zgłosić problemy komunikacyjne, tak aby inni mieszkańcy mogli dobrać inną trasę dojazdu w dane miejsce. Aby było to możliwe, potrzebny jest mechanizm informowania o utrudnieniach w kursowaniu pociągów, tramwajów i autobusów w czasie rzeczywistym. Takim będzie aplikacja „warszawski.ninja”.