TechCamp #13 – IT tylko dla orłów

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Kto ma dziś szansę na karierę w świecie IT? Ludzie rozumiejący potrzeby klienta, zaangażowani, zorientowani na innowację i naśladowanie najlepszych. Dla tych, którzy nie dotarli na 13 odcinek TechCampu we Wrocławiu, podsumowujemy najważniejsze wnioski z wydarzenia.

Kto ma dziś szansę na karierę w świecie IT? Ludzie rozumiejący potrzeby klienta, zaangażowani, zorientowani na innowację i naśladowanie najlepszych. Dla tych, którzy nie dotarli na 13 odcinek TechCampu we Wrocławiu, podsumowujemy najważniejsze wnioski z wydarzenia.

Temat przewodni spotkania „Kariera w IT”, został poruszony w trakcie cyklu TechCamp po raz trzeci (po raz pierwszy we Wrocławiu), z premedytacją. O tym, że kwestie związane z wyborem właściwej specjalizacji i szkolenia swoich umiejętności są dla pasjonatów nowych technologii ważne, wiedzieliśmy od dawna. Potwierdziła to też liczba osób, jaka przybyła na odcinek – na wrocławskiej edycji pojawiło się ponad 150 uczestników! O czym dyskutowano?

Uczmy się procesów biznesowych!

Maciej Pondel z Grupy Unity przywołał w swojej prezentacji ważną wypowiedź Prezesa Asseco – Adama Górala, o tym kto ma dziś przewagę na rynku IT – „Ludzie, którzy rozumieją stronę klienta. Którzy umieją zdefiniować, czego ten klient potrzebuje. O losach informatyki decydują też ludzie, którzy łączą świat biznesu ze światem programistów, czyli architekci, analitycy i projektanci”. Wszystkich, którzy chcą wstąpić na tę ścieżkę kariery, prelegent zachęcał do doskonalenia zdolności algorytmicznego myślenia (zacznij od kodowania!), uchwycenia potrzeby konsumentów, które nie są rozwiązywane i analizy tego, co się podoba odbiorcom, a następnie powielania dobrych rozwiązań.

Dobry PM nie może być świnką morską

Zdaniem Pawła Banasiewicz z Energy Group, podstawą pracy project managera jest dobre zrozumienie istoty projektów oraz sprawność w stosowaniu technik i narzędzi PM. Będąc Project Managerem, nie można być trochę inżynierem i trochę programistą. PM ma rozwijać kompetencje, przygotować istotną zmianę, a czasem pomóc wrócić na właściwe tory w trudnym projekcie.

Grosz do grosza… i będzie startup?

Praca nad własnym e-biznesem to często pole minowe. Michał Starzyński i Krzysztof Ilnicki z Zrzutka.pl wyjaśnili, jak przejść przez nie bezboleśnie. Młodzi startupowcy tłumaczyli, że prócz kodowania i planu biznesowego, do odpalenia projektu potrzebna była praca sztabu specjalistów z różnych dziedzin (finanse, IT, nowe technologie) i skompletowania wielu zezwoleń. Obecnie Zrzutka.pl posiada status Biura Usług Płatniczych, wpis do rejestru prowadzonego przez KNF oraz ubezpieczenie zgodne z Rozporządzeniem Ministra Finansów. Efekty starań chłopaków można oglądać pod adresem www.zrzutka.pl.

Wrocław – miasto nowych technologii

W czasie odcinka odbyła się także debata przedstawicieli wrocławskich uczelni, w której wzięli udział – Dr Jolanta Kowal, Profesor Wyższej Szkoły Zarządzania Edukacja, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, Prof. zw. dr hab. Jerzy J. Korczak z Uniwersytetu Ekonomicznego oraz dr inż. Leszek Grocholski z Uniwersytetu Wrocławskiego. Eksperci udowadniali, że stolica Dolnego Śląska to idealne miejsce do rozpoczęcia kariery w IT. My się pod tą opinią podpisujemy!

źródło: informacja prasowa

MamStartup objął patronatem wydarzenie