Gumtree uruchamia darmowe HotSpoty w 6 miastach w Polsce. Z bezpłatnego internetu będzie można korzystać do końca października.

Darmowy dostęp do Internetu powinien stanowić jeden z synonimów XXI wieku. Już 5 lat temu, średnio 4 na 5 ludzi na całym świecie zgadzało się, że to jedno podstawowych praw człowieka, co rok później potwierdziła w oficjalnej deklaracji sama Organizacja Narodów Zjednoczonych, przy wtórujących jej rządach kolejnych państw.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

fot. pixabay.com

W krajach takich, jak Polska, sektor publiczny dopiero zaczyna dostrzegać tę prawidłowość, a samo zadanie upowszechniania nieskrępowanego dostępu do Internetu spoczywa tym samym na sektorze prywatnym.

Pierwsza w Polsce strefa darmowego Internetu, w takim miejscu jak park, została uruchomiona w zeszłym roku właśnie przez Gumtree. Od maja do końca października 2014 bywalcy Pola Mokotowskiego w Warszawie mieli swobodny dostęp do Internetu w samym centrum parku – między pubem Tola a tulipanowcem amerykańskim, który został zasadzony z okazji 10 urodzin serwisu w Polsce.

Zeszłoroczne WiFi od Gumtree to ponad 2 000 Warszawiaków korzystających z darmowego Internetu, nawet do 18 osób korzystających z HotSpota w czasie jednej godziny i średnio 20 minut trwania pojedynczej sesji.

- W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć zasięg HotSpotów Gumtree i wprowadzić je w kolejnych polskich miastach. Po sukcesie zeszłorocznej edycji spodziewamy się jeszcze większego zainteresowania naszym darmowym WiFi - mówi Katarzyna Merska-Pietrak, Kordynator ds. Komunikacji Gumtree.pl i dodaje, że nie bez znaczenia jest dla nas również konieczność zwrócenia uwagi na potrzebę powszechnego dostępu do internetu – za darmo i dla wszystkich.

Tegoroczne lokalizacje, tak jak zeszłoroczne warszawskie Pole Mokotowskie, to miejsca związane z rozrywką i relaksem. Ciągnący się wzdłuż Wisły Bulwar Filadelfijski stanowi jedno z najurokliwszych i lubianych miejsc spacerowych w Toruniu. Od 10 lipca w tej okolicy - na obszarze popularnego pubu BARKA, Gumtree ulokuje swój HotSpot. Mieszkańcy Wrocławia będą mogli cieszyć się szybkim łączem na terenie restauracji AGAWA. W Gorzowie zasięg HotSpotu obejmie rejon Parku Górczyńskiego, w Rzeszowie Parku Linowego Expedycja, a w Opolu Basenu letniego Błękitna Fala.

Kompleksową obsługę techniczną darmowych hotspotów od Gumtree zapewnia CCA (partner techniczny projektu).

W miejscach, w których będą znajdować się HotSpoty, Gumtree wraz z Antyradiem organizować będzie animacje i wydarzenia, których szczegóły zdradzimy już wkrótce.

Komentarze (0)