Z produktu skorzystało już ponad 1 500 000 użytkowników indywidualnych i firmowych z całego świata a liczba transformowanych zdjęć miesięcznie jest bliska 200 000 i rośnie.
Sto miliardów zdjęć do poprawienia
Do największej sieci społecznościowej na świecie każdego dnia wpływa ponad 300 milionów zdjęć. Rocznie daje to ponad 100 miliardów zdjęć. Pomimo rosnących możliwości technicznych aż 78% wszystkich fotografii umieszczanych w sieci jest niskiej jakości. Technologia opracowana przez startup umożliwia m.in. powiększanie i poprawę jakości zdjęć o dowolnym rozmiarze z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Sama czynność trwa kilka sekund i nie wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu grafiki komputerowej, co pozwala każdemu użytkownikowi na wprowadzanie takich zmian do swoich zdjęć. Tego typu technologia znajduje swoje zastosowanie zarówno w wypadku użytkowników, którzy edytują zdjęcia na użytek prywatny np. poprawiają zdjęcia do albumów rodzinnych, jak i profesjonalistów wykorzystujących dobre jakościowo zdjęcia na potrzeby kampanii reklamowych, sklepów internetowych czy na stronach internetowych.
W dobie dużego wzrostu segmentu e-commerce i branży reklamowej znaczenie posiadania odpowiedniej jakości zdjęć jest nie do przecenienia. Odpowiednio zaprezentowane dane produktowe – fotografie, opis i komunikaty – mogą podnieść konwersję sklepu aż o 72%. To właśnie w tym segmencie Deep-image.AI upatruje okazji do dużych wzrostów. Środki z pozyskanej inwestycji firma planuje przeznaczyć na rozszerzenie oferty dla klientów biznesowych i wzmocnienie zespołu odpowiedzialnego za dalsze skalowanie projektu na rynkach międzynarodowych. Spółka przygotowuje się także do pozyskania kolejnych rund finansowania.
– Deep-Image.AI, jest jednym z ponad 12 startupów budowanych przez TEONITE i pierwszym venture, który zrealizowaliśmy samodzielnie budując startup zarówno w obszarze technologii, a także biznesu i rynku. To, iż udało się naszemu zespołowi zbudować globalny produkt, który ugruntował swoją pozycję na rynku jako technologiczna innowacja, a dodatkowo posiada ogromny potencjał wzrostu biznesowego oraz finansowanie VC, stanowi strategiczny krok dla naszego Venture Building’u – mówi Robert Olejnik, CEO TEONITE i Deep-image.AI.
Pomimo krótkiego okresu działania, spółka udowodniła swój duży globalny potencjał. Na rynku, skąd pochodzi największa ilość użytkowników Deep-Image.AI, tj. w Stanach Zjednoczonych wartość dla e-commerce wynosi 709 mld dolarów, natomiast dla branży reklamowej – 239 mld dolarów. Jakość technologii oferowanej przez startup została także doceniona przez zagranicznych ekspertów. W kilkunastu niezależnych rankingach oprogramowania do przeskalowywania zdjęć Deep-image.AI plasowany był na czołowych pozycjach, zawsze znajdując się w top 5.
Szansa na finansowanie dla kolejnych startupów
Deep-image.AI to już dziewiąta inwestycja przeprowadzona przez Black Pearls VC w województwie Zachodniopomorskim. Fundusz planuje wsparcie kilku kolejnych spółek i uruchamia program akceleracyjny dla startupów znajdujących się na wczesnym etapie rozwoju. Startupy objęte programem będą mogły liczyć na dostęp do klientów korporacyjnych, wsparcie mentorskie i szybką ścieżkę inwestycyjną w modelu 250 000 zł w zamian za 10% udziałów w spółce.
– Jako inwestor bardzo cenimy sobie możliwość pracy z ambitnymi przedsiębiorcami. Liczy się dla nas zespół, pomysł i możliwość szybkiej weryfikacji projektów w otoczeniu rynkowym. Tak właśnie wyglądał proces naszej współpracy z Teonite VC i tego szukamy u innych startupów. Poza kapitałem oferujemy startupom możliwość pracy z korporacjami. Dzięki takiemu połączeniu możemy jeszcze szybciej pomóc w rozwoju spółek. Serdecznie zapraszamy startupy oraz venture builderów do dołączenia do naszego programu akceleracji – mówi Wojciech Drewczyński, Head of Acceleration, Black Pearls VC.