Thales stworzył bezstykową biometryczną kartę płatniczą. Skorzystają z niej klienci BNP Paribas

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Thales stworzył bezstykową biometryczną kartę płatniczą. Skorzystają z niej klienci BNP Paribas

Udostępnij:

Firma Thales opracowała już ponad 20 projektów kart płatniczych. Teraz tworzy bezstykową biometryczną kartę. Wyposażona jest w czujnik biometryczny, który zapewnia użytkownikom większe bezpieczeństwo i wygodę. Skorzystają z niej klienci BNP Paribas.

Bezstykowa karta biometryczna znacząco upraszcza płatności zbliżeniowe, a także zapewnia prywatność użytkownikom. Odciski linii papilarnych osoby użytkującej można wgrać na kartę podczas prostej i bezpiecznej osobistej rejestracji możliwej do przeprowadzenia w domu lub oddziale banku. Dane biometryczne użyte do rejestracji nie są udostępniane stronom trzecim – odcisk palca zapisany w chipie karty służy wyłącznie do uwierzytelnienia posiadacza karty podczas płatności zbliżeniowych. Również sprzedawcy detaliczni i bank nie mają dostępu do danych biometrycznych – są one bezpiecznie przechowywane w chipie karty.

Karta gwarantuje bezpieczeństwo

W razie jej zagubienia lub kradzieży będzie bezużyteczna bez odcisku palca właściciela przy uwierzytelnianiu transakcji zbliżeniowej. W tego rodzaju bezpiecznym środowisku płatniczym nie ma potrzeby ustawiania limitu płatności. Co więcej, gdy użycie odcisku palca przez posiadacza karty nie jest możliwe (np. przy wypłacie gotówki z bankomatu), nadal można użyć kodu PIN jako rozwiązania awaryjnego.

Bezstykowa biometryczna karta płatnicza Thales EMV to jedyne rozwiązanie w branży, które jest w pełni certyfikowane przez główne systemy płatności EMV, takie jak MasterCard i Visa. Po serii udanych prób na całym świecie rozwiązanie zostało skomercjalizowane w kilku krajach.

Biometryczną karta trafia do BNP Paribas

– Po uzyskaniu pozytywnych wyników testów biometrycznej karty płatniczej Thales, udostępniliśmy ofertę dla wszystkich naszych klientów. To wysokiej jakości rozwiązanie odpowiada na wiele wyzwań, takich jak: wygoda, bezpieczeństwo i łączność bezstykowa. W oddziale wprowadzono prosty, ale rygorystyczny proces rejestracji, dzięki czemu dane biometryczne są bezpieczne przechowywane na karcie. Jest to kluczowy warunek wstępny, ponieważ bardzo poważnie traktujemy prywatność danych naszych klientów – komentuje Jean-Marie Dragon, kierownik działu płatności i kart BNP Paribas.

Bertrand Knopf, starszy wiceprezes ds. rozwiązań bankowych i płatniczych w Thales, dodaje, że pandemia COVID-19 zmusiła sektor Tech do opracowywania rozwiązań bezdotykowych i pośrednio doprowadziła do przetwarzania transakcji wyższych poziomów bez drugiego czynnika uwierzytelniania. Biometryczna karta płatnicza umożliwia płatności zbliżeniowe za dowolną kwotę, jednocześnie chroniąc prywatność bardzo osobistych i wrażliwych danych.