ThinAir Water wygrał konkurs infoShare Startup Contest. Razem z nim na podium znalazły się Biolumo i Magentiq Eye

Dodane:

Karolina Halik Karolina Halik

Udostępnij:

ThinAir Water w drodze po zwycięstwo pokonał blisko 500 konkurentów zgłoszonych do konkursu. O pierwsze miejsce przez kilka miesięcy walczyły startupy z prawie 50 krajów.

fot. mat. prasowe

Najlepszy startup infoShare zdobył 20 tysięcy euro ufundowane przez Miasto Gdańsk. O tę nagrodę w finale starało się aż 5 firm. Wśród nich były Magentiq Eye, Biolumo, FinAi, Afforest4Future i ThinAir Water. Drugie miejsce przypadło firmie Biolumo, a trzecie Magentiq Eye.

Czym zajmują się te startupy?

ThinAir Water to brytyjski startup, który stworzył technologię, umożliwiającą odzyskiwanie wody z ziemskiej atmosfery i uzdatnianie jej do spożycia.

Pochodzący z Polski zespół Biolumo pracuje nad technologią, dzięki której każdy lekarz będzie mógł szybko sprawdzić, który antybiotyk zadziała najlepiej dla każdego indywidualnego pacjenta. 

Magentiq Eye to izraelska firma zajmująca się urządzeniami medycznymi. Koncentruje się ona na dziedzinie endoskopowych procedur medycznych. Jej pierwszy zaplanowany produkt to narzędzie do testu przesiewowego w kolonoskopii.

Polski startup FinAI w czasie konkursu zaprezentował koncepcję paneuropejskiej platformy kredytowej, dzięki której klienci polskiej spółki będą mogli zapoznać się z ofertą kredytową wszystkich banków na terenie Unii Europejskiej i w efekcie skorzystać z niej online.

Austriacki Afforest4Future planuje zazielenić pustynie. Chce zrobić to, aby pomóc światu poradzić sobie z 9 miliardami ludzi w najbardziej produktywny sposób, zapewniając zrównoważone rozwiązania z zakresu agroleśnictwa i oszczędzania wody, w szczególności budowane na pustyniach. 

Zwycięski startup, jak wszystkie obecne podczas infoShare, może teraz liczyć na zainteresowanie ze strony ponad 150 europejskich inwestorów obecnych na konferencji. Indywidualne spotkania z nimi odbywały się w formule speed dating. W tym roku odbyło się 1280 takich rozmów. Trzymamy kciuki, aby poskutkowały one inwestycjami.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem