To już koniec smartfonów LG. Producent oficjalnie zamyka swój dział mobilny

Udostępnij:
Plotki okazały się prawdziwe - południowokoreańskie przedsiębiorstwo działające w branży elektronicznej, chemicznej i telekomunikacyjnej rezygnuje z produkcji smartfonów. Co przyczyniło się do tej decyzji?

Ponad dwa miesiące temu pojawiły się pierwsze informacje, że LG zamierza wycofać się z produkcji smartfonów - ta wiadomość była dla konsumentów o tyle zaskakująca, że nie tak dawno firma przedstawiła swój model LG Wing, który był prawdziwą innowacją w świecie technologii. Produkt miał być pierwszym urządzeniem z serii Explorer Project, a to co ma je wyróżniać to dodatkowy, obrotowy ekran. "Skrzydło" w tym smartfonie można obrócić o 90 stopni, dzięki czemu uzyskamy dwa przecinające się ekrany (na wzór litery "t"). Ten produkt ma dać użytkownikowi „zupełnie nową i odmienną formę i doświadczenie, które byłoby niemożliwe do stworzenia z konwencjonalnymi smartfonami”. Kolejny model marki również miał być wizją urządzenia z przyszłości - LG Rollable planowo miał być wyposażony w zwijany wyświetlacz.

Okazuje się jednak, że producent nie zamierza kontynuować swoich planów i prób podbicia rynku nietypowymi modelami smartfonów. Przedstawiciele marki oficjalnie poinformowali, że zamykają swój dział mobilny i przestają produkować smartfony. Jaki jest powód tej tak drastycznego kroku ze strony firmy?

Decyzja marki została podjęta na podstawie wyników finansowych - mimo wypuszczania na rynek coraz to nowych modeli, które wyróżniały od konkurencji innowacyjnymi rozwiązaniami, marka odnotowywała ciągle spadki sprzedażowe. Okazuje się, że LG straciło na telefonach miliardy dolarów - według oficjalnych danych Koreańczycy stracili na smartfonach ponad 4 miliardy dolarów w ciągu ostatnich pięciu lat. Być może producent mógł sprzedać swój dział mobilny innej firmie - ostatecznie jednak skończyło się na zupełnym zamknięciu tego sektora produktów.

Dotychczasowi użytkownicy smartfonów z logo LG mogą jednak czuć się spokojni - ich telefonu nie stracą nagle uaktualnień i wsparcia serwisowego. Producent zapewnia, że aktualizacja do Androida 11 dla wybranych smartfonów LG będzie kontynuowana. Dodatkowo firma zamierza dostarczyć Androida 12 na część swoich telefonów. Przez jakiś czas będą też udostępniane poprawki bezpieczeństwa.

LG zakłada, że dział mobilny uda się całkowicie zamknąć do 31 lipca tego roku, ale dotychczasowe  modele tej marki będą cały czas sprzedawane. Prawdopodobnie będą pojawiać się w sklepach w promocyjnych cenach, dlatego jeśli marzyliście kiedyś o futurystycznym LG Wing, to dobry moment, aby zainteresować się zakupem tego modelu.