TransactionLink i Flagright łączą siły w walce z oszustwami finansowymi

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

TransactionLink i Flagright łączą siły w walce z oszustwami finansowymi

Udostępnij:

Polski startup TransactionLink, umożliwiający firmom tworzenie w pełni zautomatyzowanych procesów onboardingu biznesowego, łączy siły z Flagright, globalnym dostawcą rozwiązań w zakresie zwalczania przestępstw finansowych. Wspólnie zaoferują instytucjom finansowym na całym świecie nowoczesne rozwiązania w zakresie zapewniania zgodności regulacji (compliance) oraz zapobiegania oszustwom finansowym.

Rozwiązanie stworzone przez TransactionLink zapewnia kompleksową obsługę procesu onboardingu, zarówno jeśli chodzi o automatyczne odpytywanie baz danych i rejestrów, zautomatyzowaną analizę ryzyka oraz gotowy modułowy interfejs dla użytkowników końcowych. Współgra to z zaangażowaniem Flagright w dostarczanie ujednoliconego, solidnego rozwiązania w zakresie zgodności z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i zapobiegania oszustwom. Produkty obu firm uzupełniają się, co daje możliwości oferowania rynkowi finansowemu bardziej kompleksowych rozwiązań. 

– Flagright ma najnowocześniejsze na świecie rozwiązania do monitorowania transakcji w czasie rzeczywistym. Na uwagę zasługuje również ich podejście do oceny ryzyka klienta i kontroli sankcji. Nasza współpraca daje nowe możliwości instytucjom finansowym. Łącząc nasze mocne strony możemy zapewnić bardziej kompleksowe podejście do kwestii zgodności regulacji, płynnie integrując monitorowanie transakcji z ulepszonymi procesami onboardingu. Naszym celem jest znaczne podniesienie standardów bezpieczeństwa i compliance dla instytucji finansowych na całym świecie – dodał Mateusz Pniewski, założyciel i prezes zarządu TransactionLink.

Współpraca TransactionLink i Flagright

Współpraca obu firm umożliwi ich klientom bardziej wydajne i skuteczne spełnianie wymogów regulacyjnych na złożonym i stale zmieniającym się rynku finansowym. 

– TransactionLink jest nieocenionym narzędziem dla instytucji finansowych dążących do usprawnienia złożonych przepływów pracy i wzmocnienia procesów podejmowania decyzji i ryzyka. Jestem pewien, że nasi obecni i potencjalni klienci odniosą ogromne korzyści z oferowanych przez nas produktów i usług – powiedział Baran Ozkan, współzałożyciel i dyrektor generalny Flagright. 

Globalnie skala przestępstw finansowych systematycznie rośnie wraz z rozwojem technologicznych oraz cyfryzacją kolejnych obszarów naszego życia. Zdaniem 40 proc. przedstawicieli banków, firm pożyczkowych, faktoringowych i leasingowych oraz ubezpieczycieli dostrzega w 2023 r. intensywność nadużyć finansowych wzrosła. Wśród przedstawicieli samych banków tę opinię podziela już 53 proc. ankietowanych. Jako główny kanał dystrybucji, z którym wiąże się ryzyko wyłudzeń ankietowani wskazali online (56%). To wyniki najnowszego raportu “Nadużycia w sektorze finansowym” przygotowywanego co roku przez EY oraz Związek Przedsiębiorstw Finansowych. 

Współpraca Flagright i TransactionLink znacznie usprawni procesy zgodności i strategie zapobiegania oszustwom, zapewniając solidną ochronę instytucjom finansowym na całym świecie.

 

TransactionLink pozyskał 5 mln euro. Firma przeznaczy środki na dalszy rozwój onboardingu

TransactionLink weryfikuje 3 tys. użytkowników dziennie, teraz pomoże Aasa Polska