TransactionLink weryfikuje 3 tys. użytkowników dziennie, teraz pomoże Aasa Polska

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Mateusz Pniewski, CEO TransactionLink

Udostępnij:

Polski startup TransactionLink będzie weryfikować dane i oceniać zdolność kredytową klientów Aasa Polska. Wcześniej do grona użytkowników polskiego fintechu dołączyły m.in. ClickCredit, MiniCredit, Blue Finance, Rupi Finance i Netgotówka. TransactionLink obsługuje ponad 3 tysiące weryfikacji dziennie, zarówno dla transakcji B2C, jak i w przypadku umów z kontrahentami B2B.
TransactionLink to licencjonowany usługodawca otwartej bankowości. Rozwija platformę, która ułatwia firmom budowę produktów fintech. TransactionLink API zapewnia dostęp do gotowych i prostych w implementacji rozwiązań służących m.in. do weryfikacji kontrahentów (osób fizycznych oraz firm) i oceny zdolności kredytowej.

Platforma umożliwia m.in. weryfikację danych osobowych w oparciu o konto bankowe, przelewy weryfikacyjne, automatyczne odpytanie rejestrów państwowych oraz list sankcyjnych, oraz automatyczną ocenę ryzyka kredytowego. TransactionLink API wykorzystują przede wszystkim instytucje finansowe oraz firmy, które umożliwiają swoim klientom zakupy ratalne lub odroczone płatności. Dzięki platformie mogą prowadzić między innymi zaawansowaną segmentację użytkowników, którym oferują różne procesy onboardingu.  W efekcie mogą równocześnie przyspieszyć weryfikację klientów i trafniej oceniając ryzyko kredytowe, przy zachowaniu zgodności z regulacjami AML.

TransactionLink już z inwestorami na pokładzie

TransactionLink został założony w roku 2020 przez Mateusza Pniewskiego, polskiego przedsiębiorcę i managera, który wcześniej pracował m.in. w VISA, N26 oraz Rocket Internet. Startup pozyskał dotychczas finansowanie między innymi od funduszy Entrée Capital, który wcześniej zainwestował m.in. w Monday.com, Snapchat, Stripe, oraz Target Global, inwestora m.in. w Delivery Hero, Grover i Revolut.

Open banking

Spółka świadczy usługi weryfikacji w ramach otwartej bankowości, w oparciu o unijną dyrektywę PSD2. TransactionLink jest wpisany do rejestru Komisji Nadzoru Finansowego jako podmiot świadczący usługę AIS (Account Information Service).

– Open banking otworzył zupełnie nowe możliwości w zakresie weryfikacji kontrahentów i pozwala na skrócenie tego procesu z wielu godzin do kilku sekund. TransactionLink powstał z myślą o tym, by umożliwić firmom wykorzystanie w pełni potencjału open bankingu, oferując szerokie pokrycie banków, stabilność, szybkość i bezpieczeństwo. Cieszymy się z zaufania, jakim obdarzyła nas Aasa Polska oraz z zainteresowania innych firm, które chcą zoptymalizować lub zbudować od podstaw procesy weryfikacji online – mówi Mateusz Pniewski, założyciel i CEO TransactionLink.

W gronie klientów, którzy wykorzystują TransactionLink znajdują się m.in. firmy pożyczkowe ClickCredit, MiniCredit, Blue Finance, Rupi Finance i Netgotówka, a także inne instytucje finansowe, działające w sektorach B2B i B2B2C. TransactionLink obsługuje ponad 3 tysiące weryfikacji dziennie.

Aasa Polska dołącza do grona klientów

Teraz do grona klientów TransactionLink dołączyła Aasa Polska, firma finansowa specjalizująca się w pożyczkach ratalnych. Dzięki TransactionLink Aasa Polska potwierdza dane deklaratywne poprzez zalogowanie się w banku, weryfikuje przelewem tożsamość klienta, w tym dane osobowe, adres zamieszkania i numer IBAN rachunku. TransactionLink analizuje także historię transakcji klienta i ocenia szanse spłaty pożyczki, wykorzystując scoring oparty o machine learning. W ten sposób zapewnia precyzyjną ocenę ryzyka, a cały proces analizy zajmuje kilka sekund.

– Polska jest głównym rynkiem dla Aasa Global. Aasa szczyci się tym, że przoduje w obsłudze klienta i jest jednym z najbardziej innowacyjnych pożyczkodawców fintech w Polsce. Rozpoczęliśmy współpracę z TransactionLink, w celu dostarczenia naszym klientom najwyższego poziomu obsługi. Zapewnienie najnowocześniejszych, niezawodnych i wolnych od błędów procesów weryfikacji, jest kluczowe dla szybkiej i bezproblemowej obsługi naszych klientów podczas procesu składania wniosku o pożyczkę online. Wierzymy, że TransactionLink jest najlepszym partnerem dla Aasa, który zapewni stosowanie najwyższych standardów ważnych dla naszej firmy. Liczymy na silne partnerstwo – mówi Ovais Siddiqui, CEO Aasa Polska.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem