... ... ...

Po raz pierwszy Amazon dostarczył paczkę za pośrednictwem drona. Lot trwał 13 minut

Dodane

15-12-2016

Adam Sawicki
Od dłuższego czasu Amazon zapowiadał, że będzie dostarczać przesyłki za pośrednictwem bezzałogowych dronów. Właśnie zrealizował pierwsze zamówienie. Maszyna wylądował na podwórku przed domem mieszkańca Wielkiej Brytanii.

Richard B. z hrabstwa Cambridgeshire leżącego we wschodniej Anglii zamówił przekąskę i niewielką skrzynkę Amazon Fire TV. Po trzynastu minutach od złożenia zamówienia, dron wylądował na podwórku przed jego domem, a mężczyzna mógł odebrać paczkę. To pierwsza dostawa zrealizowana przez spółkę Jeffa Bezosa. 

Jej przedstawiciele zapowiadają, że wkrótce w ten sposób będą dowozić przesyłki klientom na terenie całej Wielkiej Brytanii. Zgodnie z planami spółki, zamówione towary mają docierać do odbiorców w ciągu 30 minut i być realizowane w bezpieczny sposób. Sygnowane przez nich drony ważą po 25 kg każdy, wznoszą się na wysokość 123 metrów i potrafią latać z prędkością 80 km/h. 

W połowie ubiegłego miesiąca podobnym osiągnięciem pochwaliła się sieć pizzerii Domino. Firma informowała wówczas o zrealizowaniu pierwszej dostawy posiłku za pośrednictwem bezzałogowca, który dotarł do mieszkańców Nowej Zelandii po pięciu minutach lotu. Przy tej okazji zapowiedzieli, że częściej będą realizować podobne zlecenia, a docelowo usługa obejmie inne kraje. 

Chodzi przede wszystkim o Austrię, Belgię, Francję, Holandię, Niemcy i Japonią. Natomiast to, czy faktycznie wdrożą dostawy za pomocą dronów zależy między innymi od regulacji prawnych, jakie obowiązują w tych państwach. Zgodnie z ankietą, którą restauracja przeprowadziła wśród swoich klientów, aż 70 proc. z nich deklaruje, że chętnie skorzystałoby z takie formy dowozu posiłku.

Komentarze (0)