fot. materiały prasowe
Organizacja pracy
– Trello stanie się ważną częścią portfolio Atlassian, oferując nowy i zabawny sposób porządkowania często niechlujnych informacji, które przekazywane są dużym zespołom. Jego system kart jest intuicyjny, łatwy w obsłudze i natychmiast znajomy, a do tego stał się wyjątkowo popularny wśród pracowników marketingu, działów prawnych, zasobów ludzkich, sprzedaży i nie tylko – pisze Mike Cannon-Brookes, CEO Atlassian.
Obecnie z usługi korzysta ponad19 milionów użytkowników, w tym między innymi Google, National Geographic i Czerwony Krzyż. Rozwiązanie to dostępne jest w dwóch wariantach darmowym i płatnym. Według zapowiedzi, internauci organizujący pracę za pomocą Trello mogą być spokojni, ponieważ po przejęciu startupu przez Atlassian narzędzie nadal będzie działać, jak dotychczas.
Trello bez zmian
Do tego nowy właściciel zachowa wszystkich stu pracowników zaangażowanych w rozwój projektu, którzy wciąż będą pracować samodzielnie. Wesprze ich jedynie finansowo i merytorycznie podczas prowadzenia praca badawczo-rozwojowych. Słowem: Trello ma być jeszcze bardziej wygodne niż do tej pory i zintegrowane z kolejnymi narzędziami.
– Uruchomiliśmy Trello pięć lat temu podczas konferencji TechCrunch Disrupt w San Francisco. W tym czasie zaczął zmieniać się sposób, w jaki ludzie pracują. Smartfony zaczęły zmieniać nasze podejście do komunikacji. Ludzie oczekiwali narzędzi pracy, które byłyby tak samo łatwe w użytkowaniu i zabawne, jak te, z których korzystają w życiu osobistym – pisze Michael Pryor, CEO Trello.
100 mln użytkowników
Dodaje, że twórcy programu chcieli dać internautom rozwiązanie, które spełniałoby ich oczekiwania. Wzięli więc na warsztat karteczki przyklejane do tablicy i zaprojektowali aplikację webową i mobilną w taki sposób, żeby jak najbardziej przypominała właśnie tę metodę pracy. Pomysłodawcy usługi marzyli wtedy o stworzeniu narzędzia, z którego będzie korzystać 100 milionów użytkowników. Być może z pomocą nowego właściciela osiągną ten cel.
Atlassian to australijska spółka uruchomiona w 2002 roku z siedzibą w Sydney. Zajmuje się tworzeniem oprogramowania, a wśród jej produktów znajdują aplikacje do zarządzania zadaniami i projektami, między innymi Jira, HipChat i Confluence. Z usług tej spółki korzysta 60 tysięcy klientów, w tym 85 firm z lisy Fortune 100.