Trustedoctor połączy przez internet pacjentów z lekarzami

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Trustedoctor połączy przez internet pacjentów z lekarzami

Udostępnij:

Globalne rozprzestrzenianie się koronawirusa prowadzi do wzrostu popytu na konsultacje online ze specjalistami. Naprzeciw tej potrzebie wychodzą twórcy Trustedoctor, którzy w ostatnim miesiącu odnotowali trzykrotne zwiększenie zapisów do lekarzy poprzez tę platformę.

Korzystanie z cyfrowych konsultacji jest powszechne wśród lekarzy pierwszego kontaktu, ale nadal nie umożliwia tego wielu specjalistów. Według danych National Health Service (brytyjska służba zdrowia), 70% wszystkich konsultacji kontrolnych można przeprowadzić online.

Osoby powyżej 65. roku życia stanowią większość pacjentów, mierzących się z nowotworami i innymi przewlekłymi chorobami. Należą one również do grupy największego ryzyka, jeśli chodzi o możliwość zarażenia koronawirusem i odsetek śmiertelności. Prowadzenie dalszych konsultacji w zakresie chorób przewlekłych jest koniecznością, a naprzeciw temu problemowi wychodzą twórcy platformy online – Trustedoctor.

Założona w 2016 roku przez 2 Polaków, Grzegorza Jarząbka i Łukasza Rzeczkowskiego, platforma Trustedoctor oferuje konsultacje ze specjalistami w zakresie onkologii, chirurgii, kardiologii, ortopedii, gastroenterologii. Z technologii korzystają indywidualni lekarze i prywatne sieci szpitali. Platforma działa obecnie w sześciu krajach, a wiodącym rynkiem jest Wielka Brytania. – Jako doświadczeni lekarze (i okazjonalnie pacjenci) czuliśmy, że proces zwracania się z zapytaniami do specjalistów jest nieefektywny i przestarzały. Z tego powodu stworzyliśmy platformę internetową, niezależną od wielu czynników, w tym miejsca zamieszkania – mówi Łukasz Rzeczkowski, współzałożyciel Trustedoctor.

Trustedoctor stał się pionierem na rynku, inwestując w rozwój dostępnej i łatwej w użyciu platformy internetowej, która umożliwia pacjentom dostęp wiodących specjalistów. – Dowiedziałem się o Trustedoctor od jednego z moich pacjentów, który poprosił mnie o umówienie wizyty online – mówi Sotirios Bisdas, profesor neurologii na University College London i główny konsultant w zakresie neuroradiologii w National Hospital for Neurology and Neurosurgery, University College London Hospitals NHS Trust.

Wraz z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, korzyści płynące z przeprowadzania zdalnych konsultacji stają się coraz bardziej wyraźne. Łukasz Rzeczkowski, współzałożyciel i dyrektor ds. rozwoju w Trustedoctor zwraca uwagę, że rozprzestrzenianie się koronawirusa wpłynęło na zmianę świadomości społeczeństwa w zakresie korzystania z rozwiązań technologicznych. Na zwiększenie zainteresowania platformą wpłynęły też rekomendacje lekarzy. – Od stycznia do lutego potroiliśmy liczbę zapisów do lekarza w Trustedoctor. W tej chwili mamy na naszej platformie ponad pół tysiąca indywidualnie wybranych specjalistów. Ciągle otrzymuję e-maile od osób, które chcą dołączyć – mówi Rzeczkowski.