EIT Health po raz kolejny prowadzi nabór do swojego flagowego programu akceleracji InnoStars Awards. Program skierowany jest do startupów z szeroko pojętego obszaru medtech, czyli startupów, które tworzą rozwiązania technologiczne poprawiające zdrowie fizyczne i kondycję psychiczną człowieka.
Warunki uczestnictwa w programie
Aby wziąć udział w InnoStars Awards, należy się zgłosić za pośrednictwem tego formularza i spełnić poniższe warunki:
- Posiadać status mikro lub małego przedsiębiorstwa (zgodnie z definicją podaną przez Unię Europejską).
- Być spin-offem lub startupem na wczesnym etapie rozwoju. Poprzez wczesny etap rozwoju organizatorzy rozumieją podmioty mające gotowy prototyp lub MVP usługi lub produktu, nie dostępne jeszcze w sprzedaży.
- Mieć zarejestrowaną firmę (np. jednoosobowa działalność gospodarcza).
- Prowadzić biznes w jednym z krajów Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej: Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Estonia, Grecja, Węgry, Włochy, Łotwa, Litwa, Malta, Czarnogóra, Republika Macedonii Północnej, Polska, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Ukraina, Turcja.
Jeśli o Tobie mowa, zgłoś się. Masz czas do 16 kwietnia tego roku.
Dlaczego warto wziąć udział w InnoStars Awards?
Oczywistą korzyścią jest wsparcie finansowe, na które mogą liczyć uczestnicy EIT Health InnoStars Awards. Wynosi ono aż 25 000 euro. Niemniej aspekt finansowy to tylko jeden z pozytywów uczestnictwa w programie. Jego beneficjenci mogą też liczyć na szerokie wsparcie merytoryczne i zdobycie cennych kontaktów biznesowych.
Korzyści z uczestnictwa w InnoStars Awards:
- Udział w sesjach mentoringowych.
- Wsparcie merytoryczne doświadczonych ekspertów w procesie wejścia na rynek.
- Udział w warsztatach w wybranych miastach w Europie i możliwość nawiązania kontaktów z innymi przedsiębiorcami i tym samym pozyskanie pierwszych partnerów biznesowych.
- Możliwość zaprezentowania swojego pomysłu przed czołowymi inwestorami, co może zaowocować pozyskaniem dodatkowego (poza główną nagrodą) finansowania na rozwój.
Sukcesy laureatów programu
O tym, że warto wziąć udział EIT Health InnoStars Awards przekonali się laureaci poprzednich edycji programu akceleracyjnego. Na przykład UVera, które opracowało ekologiczną, bezpieczną i naturalną substancję chroniącą przed promieniowaniem UV, podczas akceleracji zainteresowało swoim pomysłem potencjalnych inwestorów.
Z kolei SensoriumLab, które stworzyło mobilne urządzenie służące do nieinwazyjnej diagnostyki chorób płuc o nazwie Plefind, otrzymało w 2019 roku dofinansowanie na dalszy rozwój swojego projektu w programie EIT Health Headstart.
Zgłosiłeś się? Zobacz, co Cię czeka
Jeśli do 16 kwietnia wypełniłeś ten formularz, to w kolejnym kroku zewnętrzni eksperci wezmą pod uwagę Twoją kandydaturę i do końca maja wybiorą najbardziej obiecujące startupy, które przejdą do następnego etapu konkursu. Następnie, od czerwca do września, uczestnicy EIT Health InnoStars Awards wezmą udział w warsztatach i sesjach mentoringowych szlifując swoje pomysły biznesowe.
Ten etap zakończy się złożeniem przez uczestników biznesplanów i wyborem 10 finalistów. Finałowa dziesiątka zaprezentuje swoje startupy przed komisją konkursu, na którą składają się pracownicy służby zdrowia, przedstawiciele głównych partnerów przemysłowych EIT Health i eksperci rynkowi. Tego dnia zostaną też ogłoszeni zwycięzcy.
Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w programie i skorzystania z jego licznych korzyści.
Artykuł reklamowy powstał we współpracy z EIT Health