Weryfikacja czasu pracy poprzez rozpoznawanie twarzy
Nie myślcie, że wprowadzenie aplikacji inEwi w przedsiębiorstwie będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami. Chmurowa, webowa i mobilna aplikacja rozpoznaje twarze pracowników oraz kody QR, dzięki czemu uwierzytelnia bez pomyłek każdą sytuację pojawienia się lub opuszczenia miejsca pracy. Zwykłe smartfony pracowników lub ich laptopy w zupełności wystarczają do poprawnego przeprowadzenia ewidencji czasu pracy. To znacznie więcej niż tradycyjne systemy pomiaru czasu pracy, które zwykle wykorzystują jedynie zawodne kody PIN. W dodatku, firma nie musi dokonywać zakupu nowego sprzętu, ponieważ inEwi można zainstalować na każdym z już posiadanych urządzeń.
Ponadto, system został zaprojektowany w taki sposób, aby nie było możliwości pokazania do kamery zdjęcia twarzy lub obrazu twarzy wyświetlanego na jakimś urządzeniu. Wykluczone są przy tym błędy – weryfikacja przebiega wieloetapowo. Detekcja obiektu, jakim jest ludzka twarz, została tu opracowana w sposób wzorcowy, który nie ma sobie równych na rynku. Sama procedura jest niezwykle prosta do wykonania i trwa zaledwie kilka sekund. Chwilę potem następuje uwierzytelnienie, a dane przesyłane są na serwery Azure (choć inEwi pracuje także w trybie offline). Rozwiązanie więc nie pozwala nikomu na podszywanie się pod kogoś innego lub ominięcie zabezpieczeń.
Jeśli chodzi o technologię, nie są również potrzebne specjalistyczne kamery biometryczne, gdyż algorytm inEwi poradzi sobie z weryfikacją pracownika nawet przy pomocy kamery o niskiej rozdzielczości. Wynikiem tej przełomowej metody rejestracji czasu pracy są rzetelne i dokładne dane, które otrzymuje kadra zarządzająca, dzięki czemu przełożeni są dokładnie poinformowani o wszystkich istotnych zdarzeniach dotyczących czasu pracy swoich podwładnych.
Jak inEwi pomaga zarządzać firmą?
Wiedza o czasie pracy pracowników jest niezbędna dla należytego zorganizowania firmy, szczególnie od strony personalnej. To główne zadanie inEwi, z którego system wywiązuje się lepiej niż konkurencyjne rozwiązania. Dzięki inEwi sporządzimy także dokładne grafiki i harmonogramy – każdy pracownik będzie wiedział, kiedy i gdzie ma wykonywać swoje obowiązki zawodowe. Dane przekazywane przez aplikację wyświetlają się na niezwykle prostym w obsłudze interfejsie. Warto też wspomnieć, że aplikacja osiągnęła pełną automatyzację, a więc wyręcza pracowników w wielu czynnościach, które do tej pory zabierały niepotrzebnie czas kadrze zarządzającej oraz pracownikom działu HR.
inEwi to system modułowy, możliwy do rozbudowania i poszerzenia. Informacje przez niego gromadzone możemy również szybko i bez najmniejszych problemów przenosić do innych popularnych aplikacji, którymi posługuje się nasza firma (eksport danych). W ten sposób czynimy znaczne oszczędności ekonomiczne w firmie i jesteśmy w stanie wyznaczać z wielką dokładnością zadania dla naszych pracowników. inEwi zareaguje również na sytuacje takie jak: urlopy, zwolnienia chorobowe czy delegacja – te wszystkie elementy należą przecież do ewidencji czasu pracy.
Przyszłość inEwi
Już dziś inEwi zarejestrował prawie sto tysięcy użytkowników we wszystkich zakątkach globu. System jest dostępny także na polskim rynku. To wynalazek, który w dość szybki sposób staje się standardowym i najbardziej zaufanym sposobem rejestracji czasu pracy w przedsiębiorstwach. Producenci nie bez powodu uzyskali wsparcie Unii Europejskiej, a także od początku zamierzali podbijać światowe rynki – to dlatego, że zauważono wielką użyteczność inEwi, która polega na wprowadzeniu racjonalności w zarządzaniu firmą, a zastosowane rozwiązania stanowią obecnie wzór do naśladowania dla innych.
Na system ewidencji czasu pracy inEwi należy zatem patrzeć jak na projekt, który już się sprawdził i z pewnością będzie się rozwijał. Ponadto producent zapewnia pełne wsparcie na każdym etapie użytkowania produktu. Z kolei długi okres próbny (bezpłatny) pozwala na przekonanie się, jak inEwi wpływa – mówiąc najprościej – na zwiększenie zysków firmy poprzez lepszą organizację pracy. To świetny przykład wykorzystania najnowszych, autorskich technologii w służbie człowiekowi.
Publikacja powstała we współpracy z inEwi