Twisto już 21 października zaprezentuje w Polsce kartę wielowalutową

Dodane: 17.10.2019

Marta Wujek

Udostępnij:

21 października Twisto zaprezentuje swoje nowe produkty. Czeski fintech zaprezentuje nowa aplikacje mobilną oraz kartę wielowalutową.
Podczas zapowiedzianego spotkania z dziennikarzami Twisto nie tylko zaprezentuje swoje nowe produkty, ale również opowie o swoich planach rozwoju nad Wisłą. Firma ma opowiedzieć w jaki sposób chce zrealizować cel pozyskania pół miliona klientów w Polsce oraz przedstawi swoją przewagę nad konkurencją. 21 października na konferencji prasowej w Warszawie wystąpi Michal Smida, CEO i założyciel Twisto, Renata Salata, CGO Twisto oraz Damian Zieliński, Head of Core Business Development w Mastercard.

Do tej pory Twisto wraz ze swoim udziałowcem, ING Bankiem Śląskim, wprowadził w Polsce możliwość odroczonych płatności. Całkiem niedawno pojawiła się również możliwość kredytu odnawialnego – Twisto Free, który polega na tym, że konsument może wziąć kredyt i jeśli spłaci go w ciągu 45 dni nic za niego nie zapłaci. Inną nowością, która pojawiła się na naszym rynku była możliwość opłacania faktur za pomocą zdjęcia telefonem i podział płatności za rachunek w restauracji na kilka osób jednym kliknięciem.

W kwietniu tego roku informowaliśmy również, że Twisto udostępnił dla swoich użytkowników w Polsce możliwość płatności BLIKIEM. – Odpowiadamy na potrzeby i oczekiwania naszych klientów i stale udoskonalamy oferowane usługi. Nasi klienci są przyzwyczajeni do maksymalnej wygody podczas robienia zakupów w sieci. Dlatego oprócz zwykłych przelewów udostępniamy użytkownikom Twisto płatności BLIKIEM. To jedno z najbardziej popularnych w Polsce rozwiązań płatniczych – mówił Krzysztof Blinowski, szef Twisto w Polsce.

Twisto działa w Polsce od lipca 2018 r. jako formuła zakupową „kup teraz, zapłać później” i jest już dostępne w ponad 135 sklepach internetowych. Twisto jest jednym z najszybciej rozwijających się fintechów w Europie. Partnerem strategicznym Twisto w Polsce jest ING Bank Śląski. Firma powstała w Czechach. Wśród udziałowców są grupa ING oraz towarzystwo ubezpieczeniowe Uniqa.

Rozwój Twisto

Zapowiadana premiera nowych produktów Twisto, to jeden z elementów realizacji planu rozwoju spółki w w Europie Środkowej i Wschodniej. W maju tego roku informowaliśmy o inwestycji, jaką firma pozyskała w wysokości 60 mln zł właśnie na ten cel.

– Runda inwestycyjna z 2017 r., w której wzięły udział ING Ventures, UNIQA Ventures i ING Bank Śląski, pozwoliła Twisto rozpocząć działalność w Polsce, gdzie zaoferowaliśmy najwygodniejsze na rynku płatności w formule „kup teraz, zapłać później” w sklepach internetowych. W tym roku uruchomimy na polskim rynku sztandarowe rozwiązanie Twisto – aplikację do codziennych płatności, powiązaną z kartą wielowalutową MasterCard i Apple Pay. Dzięki nowym funduszom umocnimy naszą wiodącą pozycję w Europie Środkowej i Wschodniej i  wprowadzimy kilka unikalnych innowacji produktowych –  mówił wtedy Michał Smida, założyciel i CEO Twisto.

Czeski fintech nie zwalnia tempa i krok po kroku realizuje założone cele. Wygląda na to, że jeszcze nieźle zamiesza w tej branży nad Wisłą.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem