Twisto Polska zgarnęło 17 mln złotych dofinansowania od ING Banku Śląskiego i Twisto Payments

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Twisto Polska zgarnęło 17 mln złotych dofinansowania od ING Banku Śląskiego i Twisto Payments

Udostępnij:

ING Bank Śląski i czeski Twisto Payments, którzy są akcjonariuszami Twisto Polska zainwestowali w firmę 17 mln złotych. Kapitał zostanie przeznaczony na rozwój internetowych odroczonych płatności – Twisto Pay w Polsce.

– ING Bank Śląski i Twisto Payments to nasi kluczowi partnerzy na polskim rynku. Wspólnie postawiliśmy pierwsze kroki w Polsce i odnieśliśmy sukces wchodząc do wielu sklepów, takich jak Szkła.com., 5.10.15 czy Diverse. Intensywnie pracujemy nad tym, by tę listę poszerzyć. Jednocześnie badamy możliwość współpracy z innymi PSP (payment service providers), by zająć pozycję lidera na szybko rosnącym rynku internetowych płatności odroczonych – powiedział założyciel i CEO Twisto Michał Smida w komunikacie cytowanym przez serwis forsal.pl.

Twisto chce być liderem

Firma zapowiedziała, że pozyskany kapitał chce przeznaczyć na rozbudowanie sieci sklepów, które akceptują Twisto Pay. Spółka chce zostać największym podmiotem oferującym płatności odroczone nad Wisłą. 

– Inwestycja w Twisto Polska jest realizacją strategii ING dotyczącej oferowania klientom firmowym nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań w obszarze e-commerce. Dodatkowe fundusze będą wsparciem w dalszym rozwoju płatności odroczonych Twisto w Polsce – powiedział wiceprezes ING Banku Śląskiego Michał Bolesławski, cytowany w komunikacie.

70 tys. Polaków z Twisto

Twisto oferuje swoim klientom możliwość dokonania zakupów z odroczoną płatnością. Co ważne można z tej opcji korzystać bez konieczności rejestracji. W maju tego roku firma napisała na swoim blogu, że już 70 tys. Polaków korzysta z jej rozwiązania. Przeciętny klient Twisto w Polsce ma średnio 33 lata i 820 euro miesięcznego przychodu. Dokonuje z Twisto około 11 transakcji w miesiącu.

– Wielu naszych klientów zaczyna swoją przygodę z Twisto od zakupów z Twisto Pay, a następnie rejestruje się, by zyskać dostęp do całego ekosystemu – zaczynając od możliwości przesunięcia płatności o 45 dni za darmo, przez kategoryzacje wydatków, po możliwość rozłożenie wydatków nawet na 12 rat – mówi, cytowany przez serwis telepolis.pl, Michal Smida, założyciel i CEO Twisto.

Przeczytaj wywiad z Michałem Smidą: Solidny startup koncentruje się 1-2 kluczowych projektach z dużymi instytucjami – Michał Smida (Twisto)