Twiti Investments obejmuje 60% udziałów Neuro Device

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Neuro Device dołączyło do grupy spółek z portfela inwestycyjnego Twiti Investments Ltd., które objęło 60 procent udziałów w startupie. Inwestor pomoże polskiej spółce dalej się rozwijać.

Na zdjęciu: zespół Neuro Device | fot. materiały prasowe

Większościowy pakiet 

Neuro Device to jedna z najdynamiczniejszych spółek z obszaru neuronauki, która odnosi sukcesy nie tylko w świecie nauki, ale również komercyjnie. Jest nam niezmiernie miło powitać ich w gronie podmiotów zaangażowanych w rozwój sektora wysokich technologii w Polsce, w które mogliśmy zainwestować – mówi Robert Aleksandrowicz z Twiti Investments Ltd., funduszu, który objął 60 procent udziałów Neuro Device. 

Wyjaśnia, że jego celem jest „zbudowanie grupy spółek, które dzieląc się posiadanymi kompetencjami, będą mogły się rozwijać szybciej, stawiać czoła medycznym wyzwaniom przyszłości i rozwijać te technologie i leki, na które w przyszłości będzie największe zapotrzebowanie”. Nie zdradza jednak szczegółów dalszego rozwoju Neuro Device. 

Pomoc po udarze mózgu 

Przedstawiciele medycznego startupu też są oszczędni w słowach. – Od samego początku realizujemy odważne, przyszłościowe projekty, dzięki czemu nasze portfolio obejmuje wiele pionierskich rozwiązań przygotowywanych we współpracy z ośrodkami naukowymi z całego świata. Pozyskanie inwestora takiego jak Twiti Investments Ltd. to duży krok i wsparcie w rozwoju Neuro Device, a także szansa na jeszcze sprawniejsze wdrażanie naszych innowacyjnych idei – mówi Paweł Soluch, CEO Neuro Device.

Przypomnijmy, że Neuro Device opracowało metodę stymulacji uszkodzonych po udarze obszarów mózgu. Paweł Soluch wyjaśnia, że jego technologia bazuje na neuromodulacji, czyli stymulacji odpowiednich obszarów mózgu impulsami elektrycznymi, dzięki czemu utrwalają się w nim prawidłowe procesy lub tworzone są alternatywne ośrodki i połączenia w mózgu. W przypadku afazji są to obszary odpowiedzialne za mowę, które po przebytym udarze mózgu zwykle zostają częściowo lub całkowicie uszkodzone.

Nagrody 

Opracowanie tego rozwiązania zapewniło zespołowi Neuro Device wygraną w polskiej edycji międzynarodowego konkursu Chivas Venture. W kolejnym jego etapie Polacy zostali wybrani jako finaliści spośród 27 najlepszych projektów z całego świata i w efekcie zajęli trzecie miejsce. Podczas głosowania Neuro Device wsparła Sharon Stone.

Nie jest to jednak jedyny sukces polskiego startupu. Ostatnio został doceniony także podczas tegorocznej edycji Medtec Europe Startup Academy w Stuttgarcie, gdzie otrzymał nagrodę dla innowatorów w branży technologii medycznych.