Twórcy opaski oraz systemu telemedycznego SiDLY we współpracy z siecą apteczną w Polsce

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Twórcy opaski oraz systemu telemedycznego SiDLY we współpracy z siecą apteczną w Polsce

Udostępnij:

Dzięki nowym partnerstwom, od maja SiDLY jest dostępne w wybranych placówkach jednej z większych sieci aptecznych w Polsce. Firma zapowiada dalszy rozwój technologii i planuje szeroką popularyzację opieki telemedycznej zarówno w kraju, jak i za granicą.

Stan pogotowia w służbie zdrowia

Według raportu „Digital transformation: Shaping the future of European healthcare” opracowanego przez Deloitte, ponad 50 milionów mieszkańców UE zmaga się z więcej niż jedną chorobą przewlekłą. Unaocznia to skalę zapotrzebowania na specjalistów z różnych dziedzin. Twórcy tego raportu alarmują również, że do 2030 roku może zabraknąć w Europie już ponad 4 milionów pracowników medycznych.

– Standardem stają się upadki seniorów, którzy mieszkają sami – gdyby nie mieli naszej technologii musieliby czekać na pomoc- nieraz wiele godzin. W tym czasie może dojść do odwodnienia pacjenta i jest to ogromna trauma psychiczna. Dzięki teleopiece natychmiast jest powiadamiana sieć pomocowa, która pomaga w jak najkrótszym czasie. Pozwala nam to również eliminować potrzebę wezwania karetki – komentuje Edyta Kocyk, CEO SiDLY.

Innowacyjne remedium

W odpowiedzi na te wyzwania rośnie rola technologii, szczególnie w sektorze medycznym, co można obserwować przez intensywny rozwój innowacji. Właśnie w tym obszarze, a dokładniej w segmencie telemedycyny działa startup SiDLY. Firma rozwija technologię medyczną AI, wspierającą ochronę zdrowia. Do tej pory system SiDLY podjął blisko 70 000 interwencji ratujących zdrowie i życie pacjentów.

– Obserwując od wielu lat wyzwania, z jakimi boryka się sektor medyczny, szczególnie w obszarze kadrowym, nieustannie dążymy do szerokiej popularyzacji technologii telemedycznej. Nawiązane przez nas partnerstwo z siecią aptek w Polsce pozwoli na ukazanie najnowszych i skutecznych rozwiązań technologiczny szerokiemu gronu pacjentów – dodaje Edyta Kocyk, CEO SiDLY.

Nie ulega wątpliwości, że rynek telemedyczny będzie rozwijał się w bardzo dynamicznym tempie. Firma Skyquest oszacowała jego wartość w 2022 roku na 102 miliardy dolarów, jednocześnie przewidując, że skumulowany roczny wskaźnik wzrostu utrzyma się na bardzo wysokim poziomie 17,5%, przynajmniej do 2031 roku. Wzrost tego rynku napędzany jest przez stale rosnące zapotrzebowanie na usługi zdalnej opieki zdrowotnej, a startupy takie jak SiDLY mają ogromną szansę na rewolucję sposobu, w jaki postrzegamy i w jaki korzystamy z opieki zdrowotnej.

Czytaj także: