Uber inwestuje w Krakowie 40 milionów złotych i otwiera Centrum Usług Biznesowych

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Firma technologiczna Uber otwiera w Krakowie Centrum Usług Biznesowych. Dzięki inwestycji wartej blisko 40 milionów złotych w krakowskim centrum do końca 2017 roku pracę znajdzie 150 specjalistów.

fot. materiały prasowe 

Zlokalizowane w historycznej przestrzeni Browaru Lubicz centrum to wyspecjalizowana jednostka, która jest ważnym punktem operacyjnym w całym regionie  Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, a jego zadaniem jest zapewnienie wysokiej jakości usług dla społeczności użytkowników i kierowców korzystających z aplikacji w EMEA. Zespół realizuje zadania związane m. in. z systemowym rozwiązywaniem problemów pasażerów, ułatwianiem pracy kierowcom, kwestiami technicznymi czy logistycznymi. 

Już dziś w krakowskim Centrum Usług Biznesowych pracuje ponad 90 młodych absolwentów i studentów ostatnich lat. – Uber stawia na zmotywowanych, otwartych i ciekawych świata ludzi – praca w takim zespole jest przyjemnością – opowiada Martyna Basara, dwudziestosześcioletnia absolwentka turystyki i rekreacji na Uniwersytecie Rzeszowskim, która do krakowskiego zespołu należy od lutego i odpowiada za realizację zadań związanych z polskim rynkiem. Do końca roku zatrudnienie w krakowskim centrum wzrośnie do około 100 osób, by docelowo wynieść co najmniej 150 osób. Rekrutacja jest prowadzona za pośrednictwem strony https://join.uber.com/.

– Krakowskie centrum szuka pracowników wśród absolwentów, ale też studentów ostatnich lat, ze znajomością języków, głównie włoskiego, francuskiego, rosyjskiego, niemieckiego, czeskiego, słowackiego. Młodych ludzi, którzy chcą pracować w jednej z najbardziej innowacyjnych firm świata – dodaje Basara. 

Otwarte w Krakowie Centrum Usług Biznesowych to pierwsza tego rodzaju inwestycja w Europie Środkowo-Wschodniej, a druga, po irlandzkim Limerick, na Starym Kontynencie. Zlokalizowanie inwestycji w Małopolsce pełni strategiczną rolę dla rozwoju Ubera na ogromnym obszarze obejmującym terytorium Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki i podkreśla znaczenie Polski dla Ubera.

– Polska jest dla nas trzecim najważniejszym, po Wielkiej Brytanii i Francji, rynkiem w Unii Europejskiej. To jeden z piętnastu krajów – na ponad siedemdziesiąt, w których dostępny jest Uber – gdzie działamy w więcej niż pięciu miastach. Z naszej aplikacji korzysta już ponad 300 000 polskich konsumentów oraz kilka tysięcy kierowców. Pokazuje to, że Polacy są otwarci na innowacje technologiczne jakie oferuje im Uber – dodaje Robbie Khazzam, General Manager Ubera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Khazzam zwraca uwagę, że wybór Krakowa jako lokalizacji centrum był poprzedzony dokładną analizą: – Kluczowe dla dobrego funkcjonowania centrum jest zatrudnienie utalentowanych i świetnie wykształconych pracowników. Wiemy, że Kraków, miasto akademickie, przyciągające wiele innych firm technologicznych jak Google, HP czy Siemens, jest miejscem, gdzie takie osoby znajdziemy.

Inwestycja w pierwsze Centrum Usług Biznesowych w Europie Środkowej otrzymała m.in. patronat Amerykańskiej Izby Handlowej, natomiast Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. zapewniła firmie konsultacje i doradztwo inwestycyjne. – Inwestycje firm takich jak Uber, liderów innowacyjności i pionierów rewolucji cyfrowej, są szczególnie cenne dla Polski. Nasz kraj chce bowiem dołączyć do grona globalnych innowatorów, zaoferować oryginale pomysły i wykorzystać kreatywność polskich pracowników. Uber pozwoli zdobyć cenne doświadczenie, a także będzie stanowił namacalną inspirację dla coraz większego i bardzo dynamicznie rozwijającego się środowiska start-upów – tłumaczy Arkadiusz Pączka z organizacji Pracodawcy RP. 

Andrzej Zdebski, prezydent krakowskiej Izby Przemysłowo-Handlowej z zadowoleniem przyjął fakt otwarcia Centrum i inwestycji w wysokości 40 milionów złotych, która daje możliwość tworzenia nowych miejsc pracy. –Szczególnie, że jest to jednostka funkcjonująca w oparciu o najnowsze technologie. Mam nadzieję, że Centrum Usług Biznesowych Ubera będzie się dalej rozwijać – dodaje Andrzej Zdebski. 

Otwarciu Centrum towarzyszy panel ekspercki poświęcony tematyce Smart Cities, w którym wzięli udział: Jakub Kruszelnicki, dyrektor Centrum Transferu Technologii z Politechniki Krakowskiej, Krzysztof Krzysztofiak, dyrektor działu w Krakowskim Parku Technologicznym, Jarosław Makowski, publicysta, wykładowca, samorządowiec, szef think tanku BoMiasto, Paweł Wnętkowski, kierownik projektów w Comarch oraz Kacper Winiarczyk, General Manager Ubera w Polsce.

– Współczesne metropolie coraz częściej szukają innowacyjnych rozwiązań, aby znaleźć receptę na rosnące przeludnienie i problemy z transportem. I tak się akurat składa, że najciekawsze pomysły powstają w nieoczywistych dla naszego europocentrycznego wyobrażenia obszarach: w miastach Kolumbii, Brazylii, rosnącej w siłę Korei Południowej, projektowanych coraz bardziej inteligentnie ośrodkach w Chinach. Coraz częściej aplikacje takie jak Uber są ważnym elementem miejskiej mobilności. Ważne, aby obserwować i katalogować najlepsze rozwiązania i starać się transferować je do Europy – podsumował debatę Jarosław Makowski z think tanku BoMiasto.