Udowadniamy, że rozwiązania znane z flagowców, można wykorzystać też w modelach średniopółkowych – Maciej Wernicki (realme)

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Udowadniamy, że rozwiązania znane z flagowców, można wykorzystać też w modelach średniopółkowych – Maciej Wernicki (realme)

Udostępnij:

Do kogo kieruje swoje produkty marka realme? Które smartfony z ich portfolio najlepiej sprawdzą się w biznesie? Jakich nowych modeli od tego producenta możemy się spodziewać w najbliższym czasie? Na te wszystkie pytania odpowiedział nam Maciej Wernicki, PR Manager marki realme.

Ostatnio do moich rąk trafił realme 7 5G, który miałam przyjemność testować przez kilka tygodni. Przyznam, że pozytywnie zaskoczyłam się tym modelem – ten budżetowy smartfon naprawdę spełnił moje oczekiwania. Jedyną kłopotliwą kwestią był dla mnie gabaryt tego modelu, bo jednak jestem fanką mniejszych smartfonów, ale domyślam się, że dla większości odbiorców ten rozmiar będzie zadowalający.

Maciej Wernicki, PR Manager realme: Wiemy, że rozmiar realme 7 5G jest pozytywnie odbierany przez klientów. Celem marki realme jest dotarcie do jak najszerszej grupy użytkowników, którzy cenią sobie wysoką jakość w dobrej cenie. Wspomnę tylko, że realme 7 5G jest obecnie najtańszym telefonem 5G na rynku i zaledwie po 2-3 tygodniach od premiery stał się bestsellerem w sieci Plus. To chyba najlepiej pokazuje, że ten model świetnie wpasował się w gusta Polaków.

Z tego co wiem realme 7 5G był sprzedawany tylko w sieci Plus?

Tak, wynikało to z naszego naturalnego partnerstwa – Plus jest jednym z liderów, jeśli chodzi o technologię 5G w Polsce, a akurat nasz smartfon wyróżnia się obsługą tej funkcji. Zakładamy jednak, że telefon wkrótce trafi też do innych punktów sprzedaży.

Wróćmy jednak do samego urządzenia – niezwykle ciekawe są plecki. Faktura mieni się w sposób bardzo przyjemny dla oka.

Nie sposób nie przyznać, że w tym modelu postawiono na odważny design. Naszą główną grupą docelową są młodzi ludzie, dlatego urządzenie ma interesujący kolor, żywy wzór. realme 7 5G  zdecydowanie rzuca się w oczy.

realme 7 5G

Czy tylko ten model wyróżnia się takim designem?

W zasadzie wszystkie nasze modele – począwszy od modeli tańszych przez średniopółkowe, a skończywszy na flagowcach – mają ciekawy, oryginalny wygląd. Dzięki temu nasze telefony często zdobywają nagrody w dziedzinie wzornictwa. To też świadczy o tym, że nasze urządzenia wyznaczają trendy.

Kto odpowiada za wygląd modeli realme?

Współpracujemy z wieloma ciekawymi twórcami, m.in. z Naoto Fukasawą i Jose Levym. To są ludzie, którzy odpowiadają nie tylko za design naszych telefonów, ale też pozostałych produktów realme – np. słuchawek, powerbanków. Dzięki temu, że jako marka bardzo mocno zwracamy uwagę na formę, nasze urządzenia są „jakieś”, nie są powtarzalne jak w przypadku naszej konkurencji.

Czym, oprócz ceną i nowoczesnym designem, realme chce przyciągnąć do siebie użytkownika?

Jeżeli chodzi o to, czym chcemy się wyróżniać to z pewnością wymienię tu nowoczesne rozwiązania technologiczne. Mówiłem już chociażby o tym, że jesteśmy popularyzatorem rozwiązań 5G – chcemy docierać do ludzi, którzy rozumieją potrzebę rozwoju i szybkiej komunikacji.

Kolejną wykorzystywaną przez nas technologią są znakomite procesory – jesteśmy jedną z pierwszych marek smartfonów, które postawiły na Qualcomm Snapdragon 888.

Realme 7 5G

A co z szybkim ładowaniem?

Myślę, że realme, ale także Oppo, wyznaczają trendy, jeżeli chodzi o ładowanie przewodowe. Byliśmy pierwszymi markami, które wprowadziły 125-watowe ładowarki do sprzedaży. Tym samym udowadniamy, że rozwiązania znane z flagowych smartfonów można wykorzystać również w modelach średniopółkowych.

Warto wiedzieć, że wszystkie nasze modele – począwszy od realme 6 – mają moc ładowania nawet do 65 watów, co znaczy że nasze telefony ładuje się w mniej niż pół godziny (od 0 do 100%). To są parametry, które do tej pory występowały tylko u flagowców. Ale też tylko niektórych flagowców, bo np. w iPhonach telefon może się ładować nawet 2 godziny.

Kiedy możemy się spodziewać ładowania bezprzewodowego w realme?

Tego jeszcze nie wiemy. Myślę, że to rozwiązanie pojawi się wkrótce w przyszłych modelach.

Na przykład w modelu realme GT? Sporo się dziś o nim mówi w kontekście „pierwszego taniego flagowca”.

Tego modelu nie ma jeszcze na rynku europejskim i niestety nie możemy powiedzieć, ile będzie docelowo kosztował. Cena będzie uwarunkowana kursem złotówki i kosztami transportu, ale też specyfikacją sprzętu – jak wiadomo, ten sam model na rynku azjatyckim i europejskim może mieć różne parametry. Nie zdradzę również, kiedy model GT mógłby trafić do sklepów w Europie, ale cały czas planujemy takie działania.

Dodam tylko, że w najbliższej przyszłości spodziewamy się nie tylko modelu realme GT, ale też realme X9 Pro – to jest nasz drugi flagowy smartfon, który ma nieco inne funkcje i przez to będzie pełnił inną rolę.

Realme GT

Jakie są główne różnice między nimi?

X9 będzie pracował na procesorze 5G. GT natomiast będzie pracował na procesorze Qualcommie, o którym już wspominałem.

Który model realme najlepiej sprawdzi się dla użytkownika biznesowego?

To wszystko zależy od tego, czego taki użytkownik oczekuje od swojego telefonu służbowego. Jeżeli zależy mu stricte na żywotności baterii, to zaproponowałbym model 7i, gdzie bateria o mocy 6000 mAh pozwala na pracę nawet 3-4 dni względnie aktywnego korzystania.

Natomiast jeśli komuś zależy na bardzo szybkim ładowaniu (bo np. w trakcie dnia czekamy na pilny telefon i musimy być gotowi na niego w ciągu kilkunastu minut) to mamy telefony 7 Pro, który ma 65 watów ładowania i umożliwia naładowanie do 100% w mniej niż pół godziny.

Dla osób z dużych miast, gdzie mamy już dostęp do sieci 5G, proponowałbym oczywiście model 7 5G. Dla oszczędnych natomiast model w przystępnej cenie, czyli realme z serii C11 które są bardzo wytrzymałe i zadowalające pod kątem jakości wykonania oraz możliwości fotograficznych. Jak widać, nasze bogate portfolio jest w stanie zaspokoić potrzeby każdego.

Realme 8 Pro

Czy aby na pewno każdego? Co z klientami żądnymi innowacji? Wydaje mi się, że realme nie bierze udziału w wyścigu z eksperymentalnymi konstrukcjami.

Otóż nie jest to prawda – realme jako firma ma bardzo mocno rozbudowany dział RnD (od red. research and development) i cały czas budujemy swoją pozycję wszechstronnego i jakościowego producenta. Jak wejdzie Pani na stronę globalną realMe, to można zobaczyć, że całe portfolio naszych produktów jest bardzo szerokie – mamy chociażby świetnie telewizory, które w Indiach sprzedają się niesamowicie szybko, a rekordem było sprzedanie 200-300 tysięcy sztuk w 4 minuty.

Mamy również słuchawki, smartwatche, głośniki bezprzewodowe, powerbanki i mnóstwo innych rzeczy, które łączy jedna aplikacja – realme Link. Naszym celem jest oferowanie różnym użytkownikom dobrych rozwiązań sprzętowych – tylko tyle i aż tyle.

Czyli jeśli okaże się, że na rynku jest zapotrzebowanie na składane telefony, to realme jest gotowe zacząć prace nad takim modelem?

Myślę, że tak. Tak naprawdę nie znaczenia, to będą składne telefony, drony czy inne nowoczesne gadżety – realme zawsze trzyma rękę na pulsie i będzie wprowadzać na rynek rozwiązania, które są odpowiedzią na bieżące potrzeby konsumentów.